Manchester Unitedin jättihankintaa vastaan esitetty lisää syytöksiä – kolme naista on kertonut hyökkääjän väkivaltaisesta käytöksestä
 
										Julkisuuteen on tullut lisää syytöksiä Manchester Unitedin laitahyökkääjää Antonya kohtaan, kertoo Telegraph.
Brassilaituri on kiistänyt entisen tyttöystävänsä Gabriela Cavallinin väitteet, joiden mukaan hän on käyttäytynyt fyysisen aggressiivisesti tätä kohtaan.
Manchester United on kertonut olevansa tietoinen Antonya, 23, vastaan esitetyistä syytöksistä ja käynnissä olevasta poliisitutkinnasta. Seura sanoi torstaina, että se ei kommentoi tapausta enempää ennen lisätietojen saamista, mutta United lisäsi, että se suhtautuu asiaan ”vakavasti”.
Cavallinin esittämien syytösten pohjalta tapausta tutkivat viranomaiset Sao Paulossa ja Manchesterissa.
Nyt tietoon on tullut kaksi muuta naista, jotka niin ikään syyttävät Antonya rikollisesta käytöksestä.
Brasilialainen sanomalehti Extra uutisoi, että sosiaalisen median vaikuttaja ja oikeustieteen opiskelija Rayssa de Freitas teki viime vuonna poliisille ilmoituksen kertoen, että hän oli tarvinnut sairaalahoitoa vammoihinsa sen jälkeen, kun Antony ja eräs nainen kävivät hänen kimppuunsa.
De Freitas oli kertonut poliisille, että hän oli ollut autossa Antonyn ja kahden muun ihmisen kanssa illanvieton jälkeen, kun hän oli ajautunut riitaan mainitun naisen kanssa. De Freitasin mukaan Antony ja nainen olivat hyökänneet hänen kimppuunsa, mutta hän onnistui pakenemaan autosta, kun se oli pysähdyksissä liikennevaloissa.
Toinen nainen, pankinjohtaja Ingrid Lana taas on kertonut Record-lehden toimittajan Roberto Cabrinin televisiohaastattelussa, että Antony painosti häntä harrastamaan seksiä ollessaan työmatkalla Englannissa viime vuonna.
Lanan mukaan Antony kutsui hänet kotiinsa ja työnsi hänet seinää vasten, minkä seurauksena hän löi päänsä.
– Hän työnsi minut seinää vasten ja löin pääni. Tarkoitukseni oli vain hoitaa työasioita. Tajusin, että hänellä oli taka-ajatuksia saavuttuani sinne hänen kutsustaan.
Antony siirtyi Manchester Unitediin viime vuonna Ajaxista 95 miljoonan euron kaupassa.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Crystal Palace jättimäisen pulman edessä – KuPS on osa ongelmaa
- Sean Dyche antoi palaa Rúben Amorimista – nyt odottaa iso testi
- Gary Neville: En ole koskaan uskonut Rúben Amorimin menettävän pukukoppia – ”Pelaajat pitävät hänestä paljon”
- Fabrizio Romano: Arne Slot ei ole potku-uhan alla surkeista tuloksista huolimatta
- Federico Chiesa kertoi miksi jäi viime kaudella pienelle peliajalle Liverpoolissa
- Liverpool hävisi taas – Arne Slot nosti materiaalin kapeuden esiin
- Pep Guardiola: Manchester Cityn kakkosvahti nousee Englannin maajoukkueen ykkösmaalivahdiksi
- Times: Avainpelaaja haluaa jättää West Hamin
- Crystal Palace tyrmäsi Liverpoolin liigacupissa!
- Max Dowman, 15, tekee Arsenalin seurahistoriaa
- Liverpool hävisi taas – Arne Slot nosti materiaalin kapeuden esiin
- Pep Guardiola: Manchester Cityn kakkosvahti nousee Englannin maajoukkueen ykkösmaalivahdiksi
- Crystal Palace tyrmäsi Liverpoolin liigacupissa!
- Times: Avainpelaaja haluaa jättää West Hamin
- Max Dowman, 15, tekee Arsenalin seurahistoriaa
- Onko tässä pikapotkut saaneen Ange Postecogloun uusi seura?
- Federico Chiesa kertoi miksi jäi viime kaudella pienelle peliajalle Liverpoolissa
- Fabrizio Romano: Arne Slot ei ole potku-uhan alla surkeista tuloksista huolimatta
- Sean Dyche antoi palaa Rúben Amorimista – nyt odottaa iso testi
- Mikel Arteta kertoi miksei Ben White ole saanut peliaikaa
 
                        
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			