Brightonin oma kasvatti Jack Hinshelwood on solminut neljän vuoden mittaisen jatkosopimuksen seuran kanssa. 18-vuotias keskikenttäpelaaja on murtautunut tällä kaudella Valioliiga-joukkueen edustusmiehistöön.

Brighton & Hove Albion

@OfficialBHAFC
We're pleased to announce that Jack Hinshelwood has signed a new contract that runs until June 2028! 😁🤝

Hinshelwood liittyi Brightonin paitaan jo kahdeksanvuotiaana. Hän on pelannut tällä kaudella 17 ottelua edustusjoukkueen riveissä.

Hinshelwood debytoi Valioliigassa viime kauden päätöskierroksella.

– Jack on roolimalli ja hänen matkansa on inspiroinut lukuisia pelaajia akatemiassamme. Hänen asenteensa kentällä ja sen ulkopuolella on ollut esimerkillistä. Hänen siirtyminensä edustusryhmään on ollut vaikuttavaa ja olemme ylpeä hänen kehityksestään, Brightonin tekninen johtaja David Weir kehui seuran omaa poikaa.

– Olen hyvin onnellinen Jackin ja hänen perheensä puolesta. Hän on huippupelaaja ja ansainnut jatkosopimuksensa, Brightonin päävalmentaja Roberto De Zerbi kommentoi Hinshelwoodin jatkoa.

LUE MYÖS!