Chelsea havittelee topparilupausta Argentiinasta
Kuva: All Over Press
Chelsea ja Boca Juniors neuvottelevat toppari Aarón Anselminon potentiaalisesta siirrosta Englantiin, kertoo Athletic.
Anselmino, 19, on esiintynyt vasta kymmenen kertaa Bocan edustusjoukkueessa, mutta hänen otteensa ovat jo herättäneet huomiota Euroopassa, ja Chelsea haluaa olla ajoissa apajilla.
Argentiinalaismediassa on uutisoitu, että Chelsea olisi tarjonnut Anselminosta noin 20 miljoonan euron siirtokorvausta, kun mahdolliset bonukset lasketaan mukaan. Neuvottelut ovat kuitenkin vasta alussa.
Monipuolinen Anselmino pystyy pelaamaan myös keskikentällä. Hän ei ole edustanut Argentiinaa vielä missään ikäluokassa maajoukkuetasolla, mutta hänestä on tullut lyhyessä ajassa puhuttu pelaaja kotimaassaan.
LUE MYÖS
- Väite kulisseista: Manchester Cityn pomo uhosi muille valioliigaseuroille
- Liverpoolille karu takaisku: Cody Gakpon vammasta paljastui uutta tietoa
- BBC: Neljä vaihtoehtoa Manchester Cityn kohdalla
- TMW: Ruben Loftus-Cheek on pian vapaa agentti – herättää kiinnostusta Valioliigassa
- Martin Ødegaard raivostui Man Cityn ex-tähdelle – huulilta luettiin raju viesti
- Liverpoolin Cody Gakpo loukkasi pahannäköisesti nilkkaansa
- Tony Pulisilta tyhjentävä analyysi Tottenhamista: ”Jos minulle annettaisiin paljon rahaa ja ohjeeksi hankkia puku häihin…”
- Romano: Lisätietoja Michael Carrickin asemasta Manchester Unitedissa
- Viktor Gyökeres jäänyt pienelle vastuulle Arsenalissa – kertoi mielipiteensä roolistaan
- Roy Keane edelleen kiinnostunut valmentamisesta: ”Jos joku soittaisi minulle”

