Newcastle tähyää kahta isoa hankintaa – Liverpool-pelaaja käymässä liian kalliiksi?
Newcastle United jatkaa siirtosuunnitelmiensa hiomista, kun seura valmistautuu kesän siirtoikkunaan. Seuran yksi päätavoitteita on oikean laitapuolustajan löytäminen kesän siirtoikkunassa.
Newcastle on iskenyt Real Sociedadin oikeaan laitapuolustajaan Jon Aramburuun. 22-vuotias puolustaja on herättänyt kiinnostusta useissa Euroopan suurseuroissa, ja hänen sopimuksensa sisältää noin 60 miljoonan euron ulosostopykälän.
Newcastle on nostettu yhdeksi todennäköisimmistä ostajaehdokkaista, sillä kokeneen Kieran Trippierin tulevaisuus seurassa on epävarma jatkuvien loukkaantumisten ja siirtohuhujen vuoksi.
Liverpoolin Harvey Elliott on toinen nimi, jonka ympärillä on viime viikkoina pyörinyt siirtohuhuja. 22-vuotias laitahyökkääjä on jäänyt vähälle vastuulle Arne Slotin alaisuudessa, ja Newcastle olisi Football Insiderin mukaan valmis tekemään merkittävän panostuksen saadakseen hänet riveihinsä.
Liverpool haluaa kuitenkin lähteiden mukaan pitää Elliottista kiinni, ja 40–50 miljoonan punnan hintalappu voi osoittautua Newcastlelle liian korkeaksi.
Lähde: Chroncile Live
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Tätä ei ole nähty lähes 20 vuoteen – kaksi englantilaisjättiä vastakkain Euroopan välierissä
- GdS: Arsenal kiinnostunut Juventuksen puolustajasta
- Arsenalin lainapelaaja aiheuttanut pettymyksen Ranskan suurseurassa
- Valioliigan ensimmäinen putoaja voi varmistua lauantaina
- Athletic: Kapteeni jättämässä Liverpoolin vuoden päästä
- Valioliigasta neljä joukkuetta eurokisojen välieriin! Yhdelle tuli karmea takaisku voitossa
- BBC: Chelsea on paukauttamassa uutta jättisopimusta
- Arsenalin ex-maalivahti Alexander Manninger, 48, on kuollut
- Nyt se on varmaa: Valioliiga-tähti lähtee
- Valioliigan maalitykki joutuu kärsimään polvivammasta loppuelämänsä ajan: ”Tämä on henkisesti vaikeaa”
- Valioliigasta neljä joukkuetta eurokisojen välieriin! Yhdelle tuli karmea takaisku voitossa
- BBC: Chelsea on paukauttamassa uutta jättisopimusta
- Nyt se on varmaa: Valioliiga-tähti lähtee
- Arsenalin ex-maalivahti Alexander Manninger, 48, on kuollut
- Arne Slot kertoi miksi otti Alexander Isakin jo tauolla vaihtoon
- Valioliigan maalitykki joutuu kärsimään polvivammasta loppuelämänsä ajan: ”Tämä on henkisesti vaikeaa”
- Tottenhamille vihdoin huippu-uutisia – avainpelaaja palaa harjoituksiin
- Näin Mikel Arteta reagoi Mestarien liigan välieräpaikkaan
- Didier Deschamps lähetti tukensa Hugo Ekitikélle: ”Hän on todella pettynyt”
- Paul Scholes: Arsenal ei tule voittamaan Valioliigan mestaruutta