Joukkuetoveri kertoi mielipiteensä Alexander Isakin siirtosaagasta: ”Vähän kyllästyimme, kun siirto venyi”
Alexander Isak, 26, siirtyi hiljattain Newcastlesta Liverpooliin.
Liverpool maksoi hyökkääjästä noin 145 miljoonan euron siirtokorvauksen Newcastlelle.
Isak on toistaiseksi ehtinyt pelata reilut 80 peliminuuttia Liverpoolin paidassa. Isak pelasi viikonloppuna reilut 20 minuuttia Evertonia vastaan. Isak ei ole toistaiseksi avannut maalitiliään.
Liverpoolin avainpelaajiin lukeutuva Alexis Mac Allister kertoi mielipiteensä Isakin Liverpool-siirrosta TNT Sportsin haastattelussa.
Mac Allister myönsi, ettei Liverpoolin pelaajat seuranneet järin aktiivisesti siirtosaagan loppuhetkiä.
– Aluksi se tuntui tärkeältä, mutta jonkun ajan päästä vähän kyllästyimme, koska se [siirto] vain venyi. Kaikki kuitenkin tiedämme, millaisesta pelaajasta on kyse. Isak tulee olemaan meille todella tärkeä pelaaja.
Mac Allisterin mukaan myös Newcastlen pitäisi olla tyytyväinen siirtoon.
– Olemme onnellisia siitä, että hän on täällä. Ehkä joku toinen seura ei ole onnellinen, mutta jalkapallo toimii näin. Liverpool maksoi Isakista suuren siirtokorvauksen, joten mielestäni siirto oli hyvä asia kummallekin osapuolelle. Ja myös Isakille, koska hän halusi tämän toteutuvan.
– Olemme todella tyytyväisiä siihen, että hän on täällä, koska tiedämme, millainen pelaaja on kyseessä.
LUE MYÖS
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Andoni Iraolasta
- Arsenal jäi ilman toista rangaistuspotkua – ”Tuomari teki selvän virheen”
- Valioliigaseura vaihtaa valmentajaa – loppukauden diili
- Virallista: Ashley Young lopettaa pelaajauransa
- GdS: Serie A:n suurseura pääsi yhteisymmärrykseen sopimuksesta Tottenham-pelaajan kanssa
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen
- Agentti: Chelsean avainpelaaja käy Madridissa aina vapaapäivinään
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Khvitša Kvaratskhelian isä vahvisti: tähtihyökkääjä tietää Arsenal-huhuista
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Manchester City suuttui – saako Arsenal etua uudesta päätöksestä?
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Gary Neville ei ole vakuuttunut Arsenal-pelaajasta: ”Jatkunut jo viikkojen ajan”
- Agentti: Chelsean avainpelaaja käy Madridissa aina vapaapäivinään
- MD: Marc Cucurella saattaa jättää Chelsean kesällä
- Lehti: Marco Silva saattaa jättää Valioliigan
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen