Manchester United suunnittelee pelaavansa harjoitusottelun kesken kauden Saudi-Arabiassa, kertoo Athletic.

Athleticin saamien tietojen mukaan Manchester United etsii aktiivisesti lisätuloja ja pitää kesken kauden Lähi-idässä pelattavaa harjoitusottelua potentiaalisena vaihtoehtona. 

Riyadh Seasonin ja Manchester Unitedin väliset neuvottelut ovat toistaiseksi alkumetreillä.

Athleticin mukaan Manchester United voisi potentiaalisesti pitää samalla lyhyen harjoitusleirin Saudi-Arabiassa.

Manchester United tarvitsee lisätuloja, sillä se ei pelaa tällä kaudella eurokentillä. Manchester United sijoittui viime kaudella vasta 16:nneksi Valioliigassa.

Athleticin mukaan Manchester Unitedilla on tällä hetkellä velkaa noin 750 miljoonan punnan, eli 862 miljoonan euron verran.

Manchester Unitedin alkukausi on mennyt pahemman kerran penkin alle. Kuudesta sarjaottelusta tuloksena on vain seitsemän pistettä ja Valioliigan 14. sija.

LUE MYÖS