Thomas Frankin Tottenham sai osakseen buuauksia sekä tauolla että päätösvihellyksen jälkeen, kun joukkue hävisi Lontoon paikallisottelun Chelsealle lauantaina lukemin 0–1.

Micky van de Ven ja Djed Spence puolestaan kohtelivat päätösvihellyksen jälkeen Frankia kuin ilmaa. Kaksikko ei edes kätellyt valmentajaansa, vaikka tämä tuli käsi pitkällä heitä kohti.

Uutinen jatkuu videon jälkeen.

Chris Cowlin

@ChrisCowlin
Spence and van de Ven blank Thomas Frank at the final whistle: Tottenham 0-1 Chelsea.
Boos from the crowd.

#COYS #THFC

– Kaikki pelaajat ovat tietysti turhautuneita. He haluavat voittaa, pelata hyvin ja onnistua. Ymmärrän sen täysin, Frank kommentoi.

Van de Venin ja Spencen reaktioita Frank vähätteli.

– Ymmärrän miksi kysytte sitä, mutta mielestäni tuo on pieni yksityiskohta. Molemmat pelaajat ovat tehneet kovasti töitä ja esiintyneet hyvin tällä kaudella. Kaikki ovat turhautuneita. Meillä on oma tapamme toimia, enkä näe tätä isona ongelmana.

LUE MYÖS: