West Hamissa flopannut hyökkääjä pääsemässä Italian Serie A:han
West Ham Unitedin ja italialaisseura AC Milanin väliset neuvottelut Niclas Füllkrugista jatkuvat, kertoo Sky Sports.
Molemmat osapuolet ovat toiveikkaita siirron toteutumisen suhteen. Milan on valmis maksamaan Füllkrugin koko palkan (1,2–1,5 miljoonaa euroa) seuraavalta kuudelta kuukaudelta.
Tarjouskilpailuun osallistunut Wolfsburg on sen sijaan jäämässä nuolemaan näppejään, sillä Skyn mukaan Füllkrugilla on jo aiesopimus Milanin kanssa.
32-vuotias Füllkrug on ollut paljon loukkaantuneena parina edellisenä vuotena. Pelaaja-agentti Massimo Brambati väittikin hiljan TMW Radiolla, että kun hän oli ollut illallisella Milan-päävalmentaja Massimiliano Allegrin seurassa, Allegri oli ilmaissut huolensa Füllkrugin tämänhetkisestä pelikunnosta.
Tästä huolimatta milanolaistoimittaja Carlo Pellegatti arvelee, että siirto voi olla maalissa tapaninpäivänä.
Saksan maajoukkuehyökkääjän natsoilla varustettu Füllkrug tuli West Hamiin elokuussa 2024. Maalit ovat kuitenkin menneet häneltä lähes täysin sivu suun. Kolmen vuoden takainen Bundesliigan maalikuningas on osunut Englannissa kolmesti, kun otteluita on vyöllä 29.
LUE MYÖS:
- Cole Palmer näki punaista – Tottenham kaatoi Chelsean
- Manchester Citylle ensimmäinen pistemenetys Valioliigassa – kapteeni: ”Turhauttaa”
- Topparit ratkaisivat – Arsenal nousi tasapisteisiin Manchester Cityn kanssa
- Roberto De Zerbi joutui vastaamaan kiperään kysymykseen – ”Se on jalkapalloa”
- Telegraph: Jadon Sancho sai sopimustarjouksen
- Unai Emery lähetti lahjan Mikel Artetalle
- Mikel Artetalta lisää tietoa Bukayo Sakan loukkaantumisesta
- Valioliigassa käsittämätön tuomaritöhöily: ”Se oli väärä ratkaisu”
- Bruno Fernandesilta kapteeninnauha pois? Näin Michael Carrick vastasi
- Michael Carrick piti harvinaisen lehdistötilaisuuden – lue yli viiden minuutin puhe sanasta sanaan
- Bruno Fernandesilta kapteeninnauha pois? Näin Michael Carrick vastasi
- Michael Carrick piti harvinaisen lehdistötilaisuuden – lue yli viiden minuutin puhe sanasta sanaan
- Valioliigassa käsittämätön tuomaritöhöily: ”Se oli väärä ratkaisu”
- Lehti: Manchester United valitsee mahdollisen uuden managerin viisikosta
- Manchester Unitedin valmentajaehdokkaat kommentoivat pestiä
- Telegraph: Jadon Sancho sai sopimustarjouksen
- BBC: Alustava arvio Bukayo Sakan poissaolosta ei lupaa hyvää
- Michael Carrick väisteli kysymyksiä Bruno Fernandesista – pudotetaanko joukkueesta?
- BBC: Manchester United on tehnyt päätöksen viikonlopun ottelusta – uudet valmentajaehdokkaat ovat tässä
- Mikel Artetalta lisää tietoa Bukayo Sakan loukkaantumisesta