The Athletic: Englannin MM-kisapelaaja on Arsenalin kesän ykköskohde
The Athletic -sivusto uutisoi, että Aston Villan tähti Morgan Rogers on Arsenalin kesän hankintalistan kärjessä.
Tykkimiehistä ei ole vielä tullut virallista tarjousta Villalle, joka Athleticin mukaan vaatii kultakimpaleestaan Britannian ennätyssummaa.
Tämä tarkoittaisi siis yli 116 miljoonaa puntaa, joka oli Manchester Cityn vastikään Nottinghamille maksama summa Englannin maajoukkuemiehestä Elliot Andersonista.
Rogers on Andersonin tavoin osa Kolmen leijonan MM-kisamiehistöä, mutta on jäänyt pienemmälle peliajalle kilpailun ollessa kovaa.
Molemmat manchesterilaisseurat sekä PSG ja Bayern München ovat myös osoittaneet aiemmin kiinnostusta Rogersiin, mutta ne eivät ole Athleticin tietojen mukaan tehneet pelaajasta tarjouksia.
Mikäli Arsenal ei saa 23-vuotiasta hyökkäävää keskikenttäpelaajaa itselleen, on PSG:n ja Ranskan maajoukkueen huippupelaaja Bradley Barcola tiettävästi yksi vaihtoehto.
Rogers voi silti hyvin jäädä Villa Parkille, jossa hänellä on iso rooli. Englantilaispelurin on kerrottu haluavan ensi kaudella Mestarien liigaan, ja kun Villa saavutti UCL-paikan, on tämäkin haave pian toteutumassa juuri Unai Emeryn miehistössä.
LUE MYÖS:
- Wayne Rooney antoi palaa – suoraa kritiikkiä Man Unitedin pelaajille: ”Käyttäytyvät kuin vauvat”
- BBC: Man United ei rankaise valmennusta kritisoinutta Bruno Fernandesia
- Bruno Fernandesille todella ikävä tieto Como-ottelun taustalta
- BBC: Manchester United on tehnyt päätöksen viikonlopun ottelusta – uudet valmentajaehdokkaat ovat tässä
- Telegraph: Michael Carrickin päivät luetut? Man Unitedilla korvaaja mielessä
- Tähtipelaaja taas pelikunnossa – ”Paluu on iso asia”
- Michael Carrick latasi vastauksen Bruno Fernandesille – tyly kommentti työmoraalista
- Como murskasi Man Unitedin – Cesc Fàbregasilta tyly paljastus: ”Kadun sitä”
- Jamie Carragher lyttäsi Bruno Fernandesin – latasi rajua tekstiä Man Unitedista
- Aston Villa jatkoi hurjaa marssia Mestarien liigassa – putki eurokentillä kasvaa
- Bruno Fernandes kritisoi valmennuksen ratkaisua – Michael Carrick vastasi kysymykseen mahdollisista potkuista
- Michael Carrick latasi vastauksen Bruno Fernandesille – tyly kommentti työmoraalista
- Telegraph: Michael Carrickin päivät luetut? Man Unitedilla korvaaja mielessä
- Jamie Carragher lyttäsi Bruno Fernandesin – latasi rajua tekstiä Man Unitedista
- Como murskasi Man Unitedin – Cesc Fàbregasilta tyly paljastus: ”Kadun sitä”
- Karmea takaisku Arsenalille – Bukayo Sakan tilanne herättää huolta
- Manchester United jäi pahasti jyrän alle – oliko se siinä, Michael Carrick?
- ”Ei näytä hyvältä” – Bukayo Saka loukkaantui
- Valioliiga kunnioitti Teemu Pukkia
- Hinku Espanjan lämpöön? David Raya avautui tulevaisuudestaan