Chelsea haluaa ison summan Nicolas Jacksonista
Chelsea haluaa 65 miljoonaa puntaa (noin 77 miljoonaa euroa) hyökkääjästään Nicolas Jacksonista, kertoo Athletic.
Senegalilaiskärki vietti viime kauden lainalla Bayern Münchenissä, joka jätti osto-optionsa käyttämättä. Chelsea kuittasi lainadiilistä 15 miljoonaa euroa.
Muun muassa Aston Villa on kysellyt 25-vuotiaasta Jacksonista, jolla on myös muita ottajia Valioliigassa sekä Espanjassa.
Senegalin maajoukkuehyökkääjä on yhä pidetty pelaaja Chelseassa, ja hänen on määrä osallistua joukkueen pre-seasonille Australiassa.
Chelsea ei aio kuitenkaan estellä Jacksonia, jos hän haluaa lähteä ja seura saa hyvän tarjouksen.
Jackson siirtyi lontoolaisseuraan kesällä 2023 Villarrealista 37 miljoonalla eurolla. Hän on pelannut Chelseassa kaikkiaan 81 ottelua tehden niissä 30 maalia ja syöttäen 12. Chelsean ja Jacksonin sopimus on voimassa vielä seitsemän vuotta.
LUE MYÖS
- Jamie Carragher nimesi Valioliiga-historian parhaat wingbackit
- Alan Shearer Bruno Fernandesin tempusta: ”Se oli säälittävää”
- Liverpool-luotsi Andoni Iraola: Ymmärrän kannattajien turhautumisen
- Christopher Nkunku puhui ongelmistaan Chelseassa
- Murskavoitto Valioliigassa – Newcastle jäi jyrän alle
- James Milner palaa Liverpooliin – tässä roolissa
- Roberto De Zerbiltä tyly kommentti kohupelaajasta
- Gary Neville kertoi – yksi joukkue voi haastaa Arsenalin Valioliigan mestaruustaistossa
- Nottingham-pomo lähti todella yllättävään maahan
- Lehti: Liverpool kiikaroi jo seuraavaa vahvistusta Barcelonasta