Arsenalin pelaajalta erikoinen avunhuuto somessa: ”Haluan vain mennä johonkin, mihin minut halutaan ja missä saan pelata”
Kuva: Getty Images
Arsenalin laitapelaaja Ainsley Maitland-Niles vaikuttaisi anovan seuralta sosiaalisessa mediassa siirtoa muualle.
Maanantaina iltapäivällä Maitland-Niles, 23, julkaisi Instagram-tilillään tarinan, jossa lukee: ”Haluan vain mennä johonkin, mihin minut halutaan ja missä saan pelata”. Itkuisin hymiöin korostettu viesti on osoitettu Arsenalille.
Kuusivuotiaasta asti Arsenalia edustanut Maitland-Niles on esiintynyt Tykkimiesten edustusjoukkueessa 123 kertaa, mutta hän ei ole onnistunut nousemaan vakiokasvoksi ykkösmiehistössä. Tällä kaudella hän on saanut peliaikaa vasta 48 minuuttia, tullen kahdessa pelissä vaihtopenkiltä kentälle.
Siirtohuhuissa Maitland-Nilesia on viety moneenkin seuraan, mutta toistaiseksi maisemanvaihdos ei ole toteutunut. Viime kauden jälkimmäisellä puoliskolla hän kävi lainalla West Bromwich Albionissa, jossa hän pääsi pelaamaan kahta vaille kaikissa sarjaotteluissa lainapestinsä aikana.

LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Loppuhetkien ratkaisu: Arsenal täpärästi kiinni välieräpaikassa Mestarien liigassa
- Melkoista vihjailua – voivatko PSG-ottelut jäädä Arne Slotin viimeisiksi?
- Manchester Unitedin pelaajilta runsaasti tukea Michael Carrickille: ”Hän on oikea mies tehtävään”
- Fabrizio Romano: Tottenham-pelaaja neuvottelee Italian suurseuran kanssa
- Manchester United-legenda avautuu vanhasta joukkuekaveristaan: ”Halusin tappaa hänet”
- Virallista: Aaron Ramsey lopettaa pelaajauransa
- Paul Scholes asettaisi nämä kahdeksan Manchester Unitedin pelaajaa myyntiin
- Virallista: Harry Maguire jatkaa Manchester Unitedissa
- Jamie Carragher kehui vuolaasti Liverpoolin jättävää Mohamed Salah’ta – ”Hän todella mietti, missä mahtuisi pelaamaan…”
- Ex-maailmanmestarilta rajua tekstiä Liverpoolista: ”He ovat katastrofaalisen huonoja”
- Tätä ei ole nähty 65 vuoteen Englannissa – pieni seura teki ihmeen
- Paul Scholes asettaisi nämä kahdeksan Manchester Unitedin pelaajaa myyntiin
- Arsenalille ristiriitaisia uutisia sairastuvalta
- Manchester United-legenda avautuu vanhasta joukkuekaveristaan: ”Halusin tappaa hänet”
- Ex-maailmanmestarilta rajua tekstiä Liverpoolista: ”He ovat katastrofaalisen huonoja”
- Lehti: Newcastle kiinnostunut Manchester Cityn pelaajasta
- Jamie Carragher kehui vuolaasti Liverpoolin jättävää Mohamed Salah’ta – ”Hän todella mietti, missä mahtuisi pelaamaan…”
- FA Cupin välieräparit selvillä
- Sky: Liverpoolin sivurajaheitot ovat merkkinä isoista ongelmista Liverpoolissa
- Sky: Nämä seurat ovat Bernardo Silvan perässä