Edinson Cavani rikkoi hiljaisuuden ”tyytymättömyydestään” Manchester Unitedissa
Kuva: Getty Images
Edinson Cavani ilmaisi olevansa ylpeä Manchester Unitedin edustamisesta sen jälkeen, kun hänen isänsä oli sanonut hyökkääjän olevan onneton Old Traffordilla ja siirtyvän ensi kaudeksi Etelä-Amerikkaan.
Cavani julkaisi Instagram-tililleen tiistaina kuvan, joka oli otettu helmikuun 3-3-tasapelistä Evertonia vastaan. Kuvatekstiin uruguaylaiskärki kirjoitti: ”Olen ylpeä voidessani pitää ylläni tätä paitaa”.
Artikkeli jatkuu upotuksen jälkeen.
34-vuotias hyökkääjä siirtyi Manchester Unitediin ilmaiseksi viime kesänä. Hän on tehnyt tällä kaudella yhteensä seitsemän maalia 25 otteluun ja noussut lyhyessä ajassa fanien suosioon. Argentiinalaislähteet laittoivat kuitenkin alkuviikosta liikkelle huhuja, joiden mukaan Cavani olisi siirtymässä ensi kaudeksi Boca Juniorsin riveihin. Pelaajan isä Luis Cavani tuki näitä väitteitä toteamalla, ettei Cavani nauti olostaan Englannissa. – Edinson ei ole tyytyväinen Englannissa ja haluaa siirtyä lähemmäs perhettään. Hän palaa Etelä-Amerikkaan. Haluan hänen pelaavan seurassa, joka taistelee tärkeistä pokaaleista, Luis Cavani totesi. [readmore from=Siirtouutiset] – Häntä on aina kiinnostanut Bocassa pelaaminen. Jos hän palaa Etelä-Amerikkaan, hänen seuransa on varmasti Boca. Poikani idea on lähteä kesällä Englannista ja palata Etelä-Amerikkaan. Cavanin tuorein some-julkaisu vihjaa hänen isänsä olleen kuitenkin väärässä siitä, etteikö hän muka nauttisi pelaamisesta Britteinsaarilla ja Unitedissa. Cavani allekirjoitti Unitedin kanssa 12-kuukautisen sopimuksen, johon sisältyy optio yhdestä lisävuodesta. Entisellä PSG-tähdellä on toki mahdollisuus kieltäytyä jatkosta, mutta Ole Gunnar Solskjær ei varmasti halua päästää häntä noin vain lähtemään.Näytä tämä julkaisu Instagramissa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Virallista: Manchester City -maalivahti vaihtaa seuraa Valioliigan sisällä
- Leeds panee kovan kovaa vastaan Valioliiga-seurojen välisissä neuvotteluissa
- Virallista: Lisää ruotsalaisväriä Valioliigaan
- Crystal Palace -kärki odottaa lupaa siirrolle – tästä homma kiikastaa
- Sky: Liverpool on ostoksilla Koillis-Englannissa
- Wirtz ja Ekitiké liekeissä – Liverpool murskasi Newcastlen
- Buuauksista hurmokseen – Chelsea nousi kahden maalin takaa 3–2-voittoon West Hamista
- Bukayo Saka loukkaantui lämmittelyssä – yllätysnimi nosti Arsenalin 4–0-voittoon Leedsistä
- Manchester Cityn Stefan Ortega vaihtamassa seuraa Valioliigassa
- West Ham hakee uutta topparia – lainatarjous hylätty
- Wirtz ja Ekitiké liekeissä – Liverpool murskasi Newcastlen
- Buuauksista hurmokseen – Chelsea nousi kahden maalin takaa 3–2-voittoon West Hamista
- Bukayo Saka loukkaantui lämmittelyssä – yllätysnimi nosti Arsenalin 4–0-voittoon Leedsistä
- Italian suurseura Curtis Jonesin perässä – Liverpoolilta selkeä vastaus
- Thomas Frank: Tottenhamin ”teki kaikkensa” hankkiakseen Antoine Semenyon
- Manchester Cityn Stefan Ortega vaihtamassa seuraa Valioliigassa
- West Ham hakee uutta topparia – lainatarjous hylätty
- Arpa heitti Newcastlen Azerbaidžaniin – Mestarien liigan jatkopaikka vaakalaudalla
- Murtovarkaat iskivät Man Cityn pelaajan kotiin – pariskunta ”musertunut” tapauksesta
- Siirtohuhuissa pyörivä Jean-Philippe Mateta sivussa Crystal Palacen kokoonpanosta