ESPN: Manchester United kiinnostunut hankkimaan Teemu Pukin joukkuekaverin – ostoslistalla myös nuori eteläamerikkalainen
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedin odotetaan tekevän kauppoja – tai ainakin yrittävän kauppojen tekemistä – tammikuussa.
ESPN kertoo, että United on kiinnostunut hankkimaan Max Aaronsin Norwichista. Kyseessä on 20-vuotias oikea laitapakki, joka on Transfermarktin mukaan koko seuran arvokkain pelaaja.
Aaronsin sopimus päättyy vasta kesällä 2024, ja koska Norwichilla on realistiset mahdollisuudet nousta ensi kaudeksi Valioliigaan, seura ei välttämättä suostu myymään timanttiaan vielä tammikuussa. TM:n mukaan Aaronsin siirtomarkkina-arvo on 20 miljoonaa euroa, mutta on hyvin mahdollista, että Man Unitedin olisi lyötävä huomattavasti suurempi summa pöytään.
ESPN kertoo, että United yrittää hankkia tammikuussa myös ecuadorilaisen Moisés Caicedon. 19-vuotias keskikentän keskustan pelaaja pelaa kotimaansa Independiente de Vallessa. Vyöllä on vasta 31 ottelua seuran edustusjoukkueessa, mutta nuorukainen on nähty jo neljä kertaa Ecuadorin A-maajoukkueessa.
Caicedo ei olisi Unitedille suuri investointi, sillä miehen siirtomarkkina-arvoksi arvioidaan viitisen miljoonaa euroa.
Man Unitedin ovesta ulos sen sijaan saattaisi olla ESPN:n mukaan lähdössä Brandon Williams. 20-vuotiaan laitapakin kohdalla kyseeseen tulisi loppukauden mittainen laina, mutta senkin toteutuminen voi riippua siitä, saako United hankittua Aaronsin tammikuussa.
ESPN:n tietojen mukaan useampi seura on tarjonnut Williamsille lainapestin mahdollisuutta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Brighton-valmentaja piikitteli Arsenalia: ”Kukaan ei myönnä sitä, mutta…”
- BBC: Danny Welbeck nähdään ensi kaudellakin Valioliigassa
- Tottenham-pelaaja vakuuttaa: Joukkue kääntää kurssinsa – ”Et voi sanoa, etteikö meillä olisi tarpeeksi hyviä pelaajia…”
- Toimittaja: Nottingham Forest ei aio käyttää hyökkääjänsä kallista osto-optiota
- Liverpooliin siirtyvä toppari joutuu leikkaukseen
- Julian Nagelsmann kertoi mielipiteensä Liverpool-pelaajasta: ”Tilanne oli todella vaikea”
- Vakavasta auto-onnettomuudesta kuntoutunut Michail Antonio löysi uuden seuran
- Arsenalin Calafiori vihjasi paluusta entiseen seuraansa: “Haluaisin palata Romaan”
- Fantasy Premier League: GW 29 – kuka kapteeniksi?
- Arsenalin puolustaja myöntää jännityksen mestaruusjahdissa
- Arsenalin Calafiori vihjasi paluusta entiseen seuraansa: “Haluaisin palata Romaan”
- Valioliigan somejulkaisu meni yli rajan – Tottenham vaati poistamista
- Vakavasta auto-onnettomuudesta kuntoutunut Michail Antonio löysi uuden seuran
- Julian Nagelsmann kertoi mielipiteensä Liverpool-pelaajasta: ”Tilanne oli todella vaikea”
- Arne Slot kertoi mielipiteensä Valioliigan pelillisestä trendistä: ”Jalkapallosydämeni ei pidä siitä”
- Liverpooliin siirtyvä toppari joutuu leikkaukseen
- Fantasy Premier League: GW 29 – kuka kapteeniksi?
- Athletic: Arsenal-valmentajan tilipussi karttuu jokaisesta erikoistilannemaalista
- Toimittaja: Nottingham Forest ei aio käyttää hyökkääjänsä kallista osto-optiota
- Patrick Vieira kertoi mielipiteensä Arsenalin pelitavasta: ”Olen hieman pettynyt, mutta…”