MEN: Ole Gunnar Solskjær ei välttämättä ole vastuussa enää lauantain Tottenham-ottelussa
Kuva: Getty Images
Manchester Evening Newsin toimittaja Samuel Luckhurst kirjoittaa, että Ole Gunnar Solskjær saattaa olla jo valmentanut Manchester Unitedia viimeisessä valioliigaottelussaan. Toimittajan laajalti levinnyt, mitä ilmeisimmin henkilökohtainen käsitys on, että seurassa pohdittaisiin norjalaisen irtisanomista hyvin nopeasti.
Luckhurst kirjoittaa itsekin omassa artikkelissaan, ettei ole saanut seuralta vastauksia kysymykseen mahdollisesta managerinvaihdoksesta. Mikäli hänen tuntumansa kuitenkin pitää paikkansa, tarkoittaa se sitä että Tottenhamin manageri Nuno Espirito Santo kättelee tulevana lauantaina jotakuta muuta kuin Solskjæriä.
Vaikka moni on odottanut valmentajan potkuja jo pidempään, olisi niiden toteutuminen tällä aikataululla radikaali ratkaisu. Voi toki olla, että sellainenkin on paikallaan, mutta uutta varsinaista manageria ei Solskjærin paikalle tietenkään edes käytännös syistä ehditä seuraavaan peliin saamaan – saati että tämä ehtisi joukkuetta juurikaan valmistella.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Pep Guardiola Arsenalin vahvasta syksystä: ”Mestaruutta ei voiteta marraskuussa”
- Tottenham-pelaajaa uhattiin aseella Lontoossa: ”Tilanne on ollut kauhea”
- Tästä miehestä povataan Man Unitedin supertähteä: ”Hän tulee menestymään erinomaisesti”
- Fantasy Premier League: GW 11 – katso parhaat korvaajat Reijndersille
- Aston Villa solmi jättisopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Chelsea-luotsi närkästyi Wayne Rooneyn kommenteista
- ”Yksi kesän parhaista hankinnoista” – Mikel Arteta ylistää entistä suojattiaan
- Emiliano Martínez siirretty sivuun Aston Villan kapteenistosta
- Thomas Tuchel nimesi Englannin maajoukkueen – avasi Jude Bellinghamin roolia: ”Se on hänen paras pelipaikka”
- Apuvalmentaja: Marco Silva ansaitsisi pestin Valioliigan huippuseurassa – ”Olen varma siitä”
- Mauricio Pochettino haluaa takaisin Valioliigaan
- Näin englantilaiset pelasivat eurokentillä torstaina – Aston Villan pelissä protesteja
- Emiliano Martínez siirretty sivuun Aston Villan kapteenistosta
- Jättipaljastus: kansainvälisessä läpimurrossaan epäonnistunut hyökkääjä kiinnostaa jälleen Valioliiga-seuroja
- AS: Crystal Palacen pelaajan palkkapyyntö oli liian iso Real Madridille
- ”Yksi kesän parhaista hankinnoista” – Mikel Arteta ylistää entistä suojattiaan
- Newcastlen avainpelaaja puhui tulevaisuudestaan: ”En halua sanoa, että olen täällä kymmenen vuotta…”
- Telegraph: Wolvesin ykkösvaihtoehto on tässä
- Thomas Tuchel nimesi Englannin maajoukkueen – avasi Jude Bellinghamin roolia: ”Se on hänen paras pelipaikka”
- Seurapomo: Tällaisia pelaajia Manchester United tarvitsee joukkueeseensa