Pohjakuvina käytetty Getty Imagesin kuvia.

Potkukerroin - kuka saa seuraavat potkut?

Ketkä managerit on jo siirretty kortistoon? Kenen palli heiluu? Kuka saa seuraavat potkut? Tällä sivulla kaikki oleellinen valioliigamanagerien työtilanteesta.

Sisällysluettelo

LUNASTA 170 EURON TERVETULIAISPAKETTI
Nordicbet tarjoaa nyt uusille asiakkailleen kolmen bonuksen aloituspaketin, jonka arvo on yhteensä 170 euroa!
NAPPAA TARJOUS TÄSTÄ

Managerien siirtouutiset

Man Unitedin ex-puolustaja erosi naisten maajoukkueesta – siirtyy valmentamaan David Beckhamin MLS-seuraa

Manchester Unitedin ja Evertonin entinen puolustaja Phil Neville on jättänyt tehtävänsä Englannin naisten maajoukkueen peräsimessä ja siirtyy valmentamaan MLS-seura Inter Miamia. Neville, 43, nimitettiin Englannin...

Virallista: Wayne Rooney ripusti nappulakengät naulaan – astuu vakituisesti managerin tehtäviin

Wayne Rooney on nimetty Derby Countyn manageriksi vakituisella sopimuksella, vahvistaa mestaruussarjaseura virallisilla kotisivuillaan. 35-vuotiaan Rooneyn tuore diili Derbyn peräsimessä ulottuu vuoteen 2023 saakka. Sopimusuutisen yhteydessä...

Valioliigakauden ensimmäiset potkut saanut Slaven Bilić löysi jo uuden työpaikan

West Bromwichista kolme viikkoa sitten potkut saanut Slaven Bilić on löytänyt nopeasti uuden työpaikan jalkapallon parista. Bilić, 52, on solminut kaksivuotisen sopimuksen Kiinan Superliigassa pelaava...

Kertoimet seuraaville manageripotkuille? (Betsson)

Ei kohdetta tarjolla. Päivitetty 17.3.2020.

Managerivaihdokset kauden 2018-19 jälkeen

Päivitetty 29.12.2019.

SeuraLähtenyt manageriTapa jolla lähtiPvm.Sarjasijoitus vaihdoksen hetkelläTullut manageriPvm.
BrightonChris HughtonPotkut13.5.2019HarjoituskausiGraham Potter20.5.2019
ChelseaMaurizio SarriSiirtyi Juventukseen16.6.2019HarjoituskausiFrank Lampard4.7.2019
NewcastleRafael BenítezSopimus päättyi30.6.2019HarjoituskausiSteve Bruce17.7.2019
WatfordJavi GraciaPotkut7.9.201920:sQuique Sánchez Flores7.9.2019
TottenhamMauricio PochettinoPotkut19.11.201914:sJosé Mourinho20.11.2019
ArsenalUnai EmeryPotkut29.11.20198:sMikel Arteta20.12.2019
WatfordQuique Sánchez FloresPotkut1.12.201920:sNigel Pearson6.12.2019
EvertonMarco SilvaPotkut5.12.201918:sCarlo Ancelotti21.12.2019
West HamManuel PellegriniPotkut28.12.201917:sDavid Moyes29.12.2019

Valioliigamanagerien sopimustilanne

Päivitetty 10.1.2020.

SeuraManageriSopimus alkanutSopimus päättyy
BournemouthEddie Howe14.10.201230.6.2020
Crystal PalaceRoy Hodgson12.9.201730.6.2020
WatfordNigel Pearson9.12.201930.6.2020
Man CityPep Guardiola1.7.201630.6.2021
WolvesNuno Espírito Santo1.7.201730.6.2021
West HamManuel Pellegrini22.5.201830.6.2021
SouthamptonRalph Hasenhüttl6.12.201830.6.2021
BurnleySean Dyche30.10.201230.6.2022
Man UnitedOle Gunnar Solskjær28.3.201930.6.2022
NorwichDaniel Farke1.7.201730.6.2022
ChelseaFrank Lampard4.7.201930.6.2022
NewcastleSteve Bruce17.7.201930.6.2022
Aston VillaDean Smith10.10.201830.6.2023
TottenhamJosé Mourinho20.11.201930.6.2023
ArsenalMikel Arteta22.12.201930.6.2023
LiverpoolJürgen Klopp8.10.201530.6.2024
EvertonCarlo Ancelotti22.12.201930.6.2024
Sheffield UnitedChris Wilder12.5.201630.6.2024
LeicesterBrendan Rodgers27.2.201930.6.2025
BrightonGraham Potter20.5.201930.6.2025

Muut managerivaihdoksiin liittyvät kohteet

Ei kohteita. Päivitetty 17.3.2020.