Pohjakuvina käytetty Getty Imagesin kuvia.

Potkukerroin - kuka saa seuraavat potkut?

Ketkä managerit on jo siirretty kortistoon? Kenen palli heiluu? Kuka saa seuraavat potkut? Tällä sivulla kaikki oleellinen valioliigamanagerien työtilanteesta.

Sisällysluettelo

LUNASTA 170 EURON TERVETULIAISPAKETTI
Nordicbet tarjoaa nyt uusille asiakkailleen kolmen bonuksen aloituspaketin, jonka arvo on yhteensä 170 euroa!
NAPPAA TARJOUS TÄSTÄ

Managerien siirtouutiset

Valioliigan suuryllättäjä antoi managerilleen uuden sopimuksen

Valioliigan sarjanousija Sheffield United on solminut managerinsa Chris Wilderin kanssa kesään 2024 asti ulottuvan jatkosopimuksen, jossa on optio yhdestä lisävuodesta. Hänen vanha sopimuksensa olisi...

BBC: West Hamin uusi valinta manageriksi jo viittä vaille varma

David Moyes on "lähes varmasti" West Hamin uusi manageri, kertoo BBC. Hammers antoi lauantaina kenkää chileläiselle Manuel Pellegrinille, joka luotsasi joukkuetta viime vuoden kesästä lähtien....

Ruotsalaislähde: Fredrik Ljungberg keskustelee kotimaansa mahtiseuran kanssa

Arsenalin väliaikaisena managerina Unai Emeryn marraskuisista potkuista saakka toiminut Fredrik Ljungberg on ruotsalaisen Sportal.se-sivuston mukaan siirtymässä kotimaansa Ruotsin jättiseuran Malmö FF:n päävalmentajaksi. Sivuston mukaan...

Kertoimet seuraaville manageripotkuille? (Betsson)

Päivitetty 13.1.2020.

ManageriSeuraKerroin
Eddie HoweBournemouth3.00
Dean SmithAston Villa3.50
Daniel FarkeNorwich4.00
Ole Gunnar SolskjærManchester United5.00
Sean DycheBurnley11.00
Ralph HasenhüttlSouthampton29.00
Steve BruceNewcastle29.00
Nuno Espírito SantoWolverhampton34.00
Graham PotterBrighton34.00
David MoyesWest Ham41.00
Roy HodgsonCrystal Palace41.00
Nigel PearsonWatford41.00
Pep GuardiolaManchester City51.00
Carlo AncelottiEverton51.00
Brendan RodgersLeicester51.00
Frank LampardChelsea67.00
José MourinhoTottenham67.00
Mikel ArtetaArsenal81.00
Chris WilderSheffield United101.00
Jürgen KloppLiverpool101.00

Managerivaihdokset kauden 2018-19 jälkeen

Päivitetty 29.12.2019.

SeuraLähtenyt manageriTapa jolla lähtiPvm.Sarjasijoitus vaihdoksen hetkelläTullut manageriPvm.
BrightonChris HughtonPotkut13.5.2019HarjoituskausiGraham Potter20.5.2019
ChelseaMaurizio SarriSiirtyi Juventukseen16.6.2019HarjoituskausiFrank Lampard4.7.2019
NewcastleRafael BenítezSopimus päättyi30.6.2019HarjoituskausiSteve Bruce17.7.2019
WatfordJavi GraciaPotkut7.9.201920:sQuique Sánchez Flores7.9.2019
TottenhamMauricio PochettinoPotkut19.11.201914:sJosé Mourinho20.11.2019
ArsenalUnai EmeryPotkut29.11.20198:sMikel Arteta20.12.2019
WatfordQuique Sánchez FloresPotkut1.12.201920:sNigel Pearson6.12.2019
EvertonMarco SilvaPotkut5.12.201918:sCarlo Ancelotti21.12.2019
West HamManuel PellegriniPotkut28.12.201917:sDavid Moyes29.12.2019

Valioliigamanagerien sopimustilanne

Päivitetty 10.1.2020.

SeuraManageriSopimus alkanutSopimus päättyy
BournemouthEddie Howe14.10.201230.6.2020
Crystal PalaceRoy Hodgson12.9.201730.6.2020
WatfordNigel Pearson9.12.201930.6.2020
Man CityPep Guardiola1.7.201630.6.2021
WolvesNuno Espírito Santo1.7.201730.6.2021
West HamManuel Pellegrini22.5.201830.6.2021
SouthamptonRalph Hasenhüttl6.12.201830.6.2021
BurnleySean Dyche30.10.201230.6.2022
Man UnitedOle Gunnar Solskjær28.3.201930.6.2022
NorwichDaniel Farke1.7.201730.6.2022
ChelseaFrank Lampard4.7.201930.6.2022
NewcastleSteve Bruce17.7.201930.6.2022
Aston VillaDean Smith10.10.201830.6.2023
TottenhamJosé Mourinho20.11.201930.6.2023
ArsenalMikel Arteta22.12.201930.6.2023
LiverpoolJürgen Klopp8.10.201530.6.2024
EvertonCarlo Ancelotti22.12.201930.6.2024
Sheffield UnitedChris Wilder12.5.201630.6.2024
LeicesterBrendan Rodgers27.2.201930.6.2025
BrightonGraham Potter20.5.201930.6.2025

Muut managerivaihdoksiin liittyvät kohteet

Ei kohteita. Päivitetty 13.1.2020.