Pohjakuvina käytetty Getty Imagesin kuvia.

Potkukerroin - kuka saa seuraavat potkut?

Ketkä managerit on jo siirretty kortistoon? Kenen palli heiluu? Kuka saa seuraavat potkut? Tällä sivulla kaikki oleellinen valioliigamanagerien työtilanteesta.

Sisällysluettelo

LUNASTA 170 EURON TERVETULIAISPAKETTI
Nordicbet tarjoaa nyt uusille asiakkailleen kolmen bonuksen aloituspaketin, jonka arvo on yhteensä 170 euroa!
NAPPAA TARJOUS TÄSTÄ

Managerien siirtouutiset

Virallista: Southamptonin manageri teki pitkän jatkosopimuksen

Valioliigassa sijalla 14 oleva Southampton on solminut pitkän, nelivuotisen jatkosopimuksen managerinsa Ralph Hasenhüttlin kanssa. Asiasta uutisoi ensin Sky Sports, ja seura vahvisti asian tiistaiaamupäivällä. 52-vuotias Hasenhüttl aloitti Pyhimysten valmentajana joulukuussa 2018....

Times: Vincent Kompany kieltäytyi Pep Guardiolan kiehtovasta tarjouksesta

Pep Guardiola on neuvotellut Vincent Kompanyn kanssa pelaajan mahdollisesta paluusta Manchester Cityyn. Joukkueen entinen kapteeni on kuitenkin kieltäytynyt tilaisuudesta jäädäkseen Anderlechtin riveihin, The Times uutisoi. Kompany on...

Tottenham-legenda: Mauricio Pochettino on saanut ”hyvän” tarjouksen Newcastlelta – ”Hän todella pitää Englannista”

Tottenham-legendan Osvaldo Ardillesin mukaan Mauricio Pochettino on saanut "hyvän" tarjouksen Newcastlelta, joka valmistautuu vaihtamaan seuraomistajansa lisäksi myös joukkueensa päävalmentajaa. Pochettino sai potkut Tottenhamista marraskuussa 2019....

Kertoimet seuraaville manageripotkuille? (Betsson)

Ei kohdetta tarjolla. Päivitetty 17.3.2020.

Managerivaihdokset kauden 2018-19 jälkeen

Päivitetty 29.12.2019.

SeuraLähtenyt manageriTapa jolla lähtiPvm.Sarjasijoitus vaihdoksen hetkelläTullut manageriPvm.
BrightonChris HughtonPotkut13.5.2019HarjoituskausiGraham Potter20.5.2019
ChelseaMaurizio SarriSiirtyi Juventukseen16.6.2019HarjoituskausiFrank Lampard4.7.2019
NewcastleRafael BenítezSopimus päättyi30.6.2019HarjoituskausiSteve Bruce17.7.2019
WatfordJavi GraciaPotkut7.9.201920:sQuique Sánchez Flores7.9.2019
TottenhamMauricio PochettinoPotkut19.11.201914:sJosé Mourinho20.11.2019
ArsenalUnai EmeryPotkut29.11.20198:sMikel Arteta20.12.2019
WatfordQuique Sánchez FloresPotkut1.12.201920:sNigel Pearson6.12.2019
EvertonMarco SilvaPotkut5.12.201918:sCarlo Ancelotti21.12.2019
West HamManuel PellegriniPotkut28.12.201917:sDavid Moyes29.12.2019

Valioliigamanagerien sopimustilanne

Päivitetty 10.1.2020.

SeuraManageriSopimus alkanutSopimus päättyy
BournemouthEddie Howe14.10.201230.6.2020
Crystal PalaceRoy Hodgson12.9.201730.6.2020
WatfordNigel Pearson9.12.201930.6.2020
Man CityPep Guardiola1.7.201630.6.2021
WolvesNuno Espírito Santo1.7.201730.6.2021
West HamManuel Pellegrini22.5.201830.6.2021
SouthamptonRalph Hasenhüttl6.12.201830.6.2021
BurnleySean Dyche30.10.201230.6.2022
Man UnitedOle Gunnar Solskjær28.3.201930.6.2022
NorwichDaniel Farke1.7.201730.6.2022
ChelseaFrank Lampard4.7.201930.6.2022
NewcastleSteve Bruce17.7.201930.6.2022
Aston VillaDean Smith10.10.201830.6.2023
TottenhamJosé Mourinho20.11.201930.6.2023
ArsenalMikel Arteta22.12.201930.6.2023
LiverpoolJürgen Klopp8.10.201530.6.2024
EvertonCarlo Ancelotti22.12.201930.6.2024
Sheffield UnitedChris Wilder12.5.201630.6.2024
LeicesterBrendan Rodgers27.2.201930.6.2025
BrightonGraham Potter20.5.201930.6.2025

Muut managerivaihdoksiin liittyvät kohteet

Ei kohteita. Päivitetty 17.3.2020.