Harry Redknapp: ”Valitsisin Paul Scholesin maajoukkueeseen”
Englannin maajoukkueen seuraavaksi valmentajaksi vahvimmin ehdolla oleva Tottenhamin manageri Harry Redknapp on antanut mielenkiintoisen haastattelun Guardian-lehdelle.
64-vuotias managerilegenda toteaa, että hän valitsisi Manchester Unitedin konkaripelaaja Paul Scholesin maajoukkueeseen mielellään. 37-vuotias Scholes palasi tammikuussa takaisin pelikentillä lopetettuaan uransa viime kauden jälkeen.
”Hän olisi joukkueessa, hän on niin hyvä. Olen varma, että kuka tahansa ottaisi hänet mielellään. Hän pelaa kuin espanjalaiset, kuin Xavi ja Iniesta. Hän ei luovu pallosta”, toteaa Redknapp.
Hän otti myös kantaa paljon puhuttaneeseen kapteenikysymykseen: ”Mielestäni ehdolla on monta hyvää pelaajaa. Gerrard on hyvä kandidaatti. Stevie Gerrard on fantastinen pelaaja. Scottie (Scott Parker) voisi olla myös, mutta niin voisi myös Steve”.
Rednkapp on sanonut keskittyvänsä täysin Tottenhamin johtamiseen tällä kaudella, mutta FA:n odotetaan lähestyvän miestä lähiaikoina maajoukkueen manageriasialla.
Englannin maajoukkueella ei ole kuin yksi peli pelattavana ennen Valioliigan päättymistä. Kyseisen ottelun Hollantia vastaan hoitaa alle 21-vuotiaiden maajoukkuemanageri Stuart Pearce.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Manchester United pelastui lisäajalla – Tottenhamin kriisi syvenee
- VAR puhutti Stamford Bridgellä – Chelsea menetti 2–0-johtonsa
- Wes Brown liputtaa Maguirelle jatkoa Manchester Unitedissa
- Arne Slot harmittelee Liverpoolin vastoinkäymisiä: ”Olemmeko epäonnisia vai onko epäonni osa meitä?”
- AC Milan hylkäsi Matetan lääkärintarkastuksessa – nyt hyökkääjän tilanteessa täyskäännös
- Dimitar Berbatov otti kantaa Manchester Unitedin valmentajatilanteeseen
- Tottenhamille surkeita uutisia – puolustaja loukkaantui taas
- ESPN: Tottenham-hyökkääjä valmis vaihtamaan maisemaa kesällä
- Mikel Arteta kehui vuolaasti kilpakumppaniaan: ”Oli ikään kuin opettajani”
- Fantasy Premier League: DGW 26 – milloin käyttää triplakapteeni?
- Gary Neville: Manchester United etsii uutta päävalmentajaa – rekrytointiprosessi käynnissä
- Jamie Carragher otti kantaa Arne Slotin asemaan Liverpoolissa: ”Jos hän ei vie seuraa Mestarien liigaan…”
- ESPN: Tottenham-hyökkääjä valmis vaihtamaan maisemaa kesällä
- Jack Grealishin kausi ohi – ”En halunnut tämän päättyvän tällä tavalla”
- Mikel Arteta kehui vuolaasti kilpakumppaniaan: ”Oli ikään kuin opettajani”
- Ei kai taas? Nottinghamin päävalmentaja jälleen potkupuheiden kohteena
- Dimitar Berbatov otti kantaa Manchester Unitedin valmentajatilanteeseen
- Eddie Howe kommentoi potku-uhkaa: ”Minä eroaisin”
- Fantasy Premier League: DGW 26 – milloin käyttää triplakapteeni?
- Tottenhamille surkeita uutisia – puolustaja loukkaantui taas