Villan puolustuslinjaan ikävä takaisku – Hutton sivussa vähintään marraskuun puoliväliin
Kuva: Getty Images
Aston Villa on kokenut takaiskun puolustuspäässä. Alan Huttonin uskotaan olevan nilkkavamman vuoksi vähintään marraskuun puoliväliin saakka sivussa.
Seuran harjoituksissa loukkaantunut 29-vuotias Hutton ei pelannut maanantaina Queens Park Rangersia vastaan. Laitapuolustajalta jää myös varmasti väliin Valioliiga-ottelut West Hamia ja Tottenhamia vastaan.
– Skotlannin pelissä pelaaminen riippuu siitä, miten nopeasti hän paranee. Alan nyrjäytti nilkkansa perjantain harjoituksissa ennen QPR-peliä. Tilanteessa ei ollut merkittävää kontaktia, Villa-manageri Paul Lambert kommentoi Sky Sportsille.
Hutton teki syyskuussa Villan kanssa kolmen vuoden jatkosopimuksen. Puolustaja on pelannut kuluvalla kuudella kahdeksan ottelua Villainsin kokoonpanossa. Skotlannin maajoukkue kohtaa 18. päivä marraskuuta maaottelussa Englannin.
Toimittajan sana
Hutton on löytänyt tällä kaudella uuden nosteen uralleen. Englantilaispuolustaja on pelannut lähes Villan jokaisessa ottelussa ja kuului ensimmäisessä neljässä pelissä nelikkoon, joka päästi vain yhden maalin. Nyt edessä on hieman huilia, milloin vire saattaa kadota.LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Loppuhetkien ratkaisu: Arsenal täpärästi kiinni välieräpaikassa Mestarien liigassa
- Melkoista vihjailua – voivatko PSG-ottelut jäädä Arne Slotin viimeisiksi?
- Manchester Unitedin pelaajilta runsaasti tukea Michael Carrickille: ”Hän on oikea mies tehtävään”
- Fabrizio Romano: Tottenham-pelaaja neuvottelee Italian suurseuran kanssa
- Manchester United-legenda avautuu vanhasta joukkuekaveristaan: ”Halusin tappaa hänet”
- Virallista: Aaron Ramsey lopettaa pelaajauransa
- Paul Scholes asettaisi nämä kahdeksan Manchester Unitedin pelaajaa myyntiin
- Virallista: Harry Maguire jatkaa Manchester Unitedissa
- Jamie Carragher kehui vuolaasti Liverpoolin jättävää Mohamed Salah’ta – ”Hän todella mietti, missä mahtuisi pelaamaan…”
- Ex-maailmanmestarilta rajua tekstiä Liverpoolista: ”He ovat katastrofaalisen huonoja”
- Tätä ei ole nähty 65 vuoteen Englannissa – pieni seura teki ihmeen
- Paul Scholes asettaisi nämä kahdeksan Manchester Unitedin pelaajaa myyntiin
- Arsenalille ristiriitaisia uutisia sairastuvalta
- Manchester United-legenda avautuu vanhasta joukkuekaveristaan: ”Halusin tappaa hänet”
- Ex-maailmanmestarilta rajua tekstiä Liverpoolista: ”He ovat katastrofaalisen huonoja”
- Lehti: Newcastle kiinnostunut Manchester Cityn pelaajasta
- Jamie Carragher kehui vuolaasti Liverpoolin jättävää Mohamed Salah’ta – ”Hän todella mietti, missä mahtuisi pelaamaan…”
- FA Cupin välieräparit selvillä
- Sky: Liverpoolin sivurajaheitot ovat merkkinä isoista ongelmista Liverpoolissa
- Sky: Nämä seurat ovat Bernardo Silvan perässä