Lähde: Watford voittamassa kilpailun Atlético Madridin laitahyökkääjästä

Tammikuun siirtoikkunan aikana noin neljännes Valioliiga-joukkueista on yhdistetty huhuissa Atlético Madridista lähtöä tekevään Nicolás Gaitániin.
Nyt espanjalaismedia El Transistor uutisoi, että kilpailu 29-vuotiaasta argentiinalaispelaajasta on loppusuoralla ja voittajaksi on nousemassa Watford. Kiinnostuneiden joukossa ovat olleet myös Everton, Southampton, West Ham ja Crystal Palace.
Lähteen mukaan torstai on kyseisen siirron avainpäivä ja tuolloin ratkeaa, onko laitahyökkääjän uusi osoite Vicarage Roadilla.
Gaitán on pelannut Atléticossa kesästä 2016 alkaen, kun seura osti hänet Benficasta 25 miljoonalla eurolla. Hän ei kuitenkaan ole onnistunut täyttämään häneen kohdistuneita odotuksia ja tällä kaudella pelaaja on pudonnut lähes täysin Diego Simeonen suosiosta. Minuutteja La Ligassa on kertynyt vain 215.
Gaitánin edellisestä maaottelusta on aikaa jo reilu vuosi, mutta hänen unelmissa lienee edelleen kesän MM-kisat. Siirto Watfordiin ja vakituiset peliminuutit voivat auttaa häntä vielä nousemaan Argentiinan kisakoneeseen.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Vaihtopelaajat ratkaisivat Arsenalin pelin – Arteta: ”Vähintään yhtä tärkeitä kuin avauksen pelaajat”
- Chelsea kohtaa illalla tutun pelaajan – Maresca: ”Heillä on pieni etu, koska…”
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Newcastle pyysi anteeksi
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Mikel Arteta: Arsenal tavoittelee Mestarien liigan voittoa
- Arsenal aloittaa urakkansa Mestarien liigassa ilman kahta avainpelaajaansa
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Newcastle pyysi anteeksi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Paul Scholes kummastelee Bruno Fernandesin roolitusta
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Näin Andy Robertson kommentoi uutta rooliaan Liverpoolissa
- Roy Keanelta suorat sanat Manchester Unitedin ongelmista
- Arne Slot: Alexander Isak debytoi Liverpoolin riveissä keskiviikkona