Englannin laituri luo maalintekotilanteita kuin liukuhihnalta – ”Hän on ansainnut Beckham-vertaukset”
Kuva: Getty Images
Englannin maajoukkueen wingback Kieran Trippier on pelannut erinomaiset MM-kisat. Hän on muun muassa luonut turnauksen aikana 13 maalintekotilannetta – lukema on suurempi vain Neymarilla (23), Kevin De Bruynella (16) ja Luka Modricilla (14).
Trippieriä on verrattu esitystensä seurauksena jopa Englannin maajoukkueen entiseen kapteeniin David Beckhamiin.
Tottenham-puolustajan joukkuekaveri Eric Dier on vahvasti sitä mieltä, että Trippier ansaitsee kaikki saamansa kehut.
– Trippierillä on ollut fantastinen turnaus. Olen onnellinen hänen puolestaan ja minun mielestäni kaikki ne [Beckham-vertaukset] ovat täysin ansaittuja, Dier kertoi Sky Sportsin mukaan.
– Varsinkin tällä kaudella hän on kehittynyt Tottenhamissa todella paljon, mutta hän ei ole saanut seurajoukkueessa ihan yhtä paljon tunnustusta kuin olisi ansainnut.
– Hän on ollut turnauksen aikana uskomattomalla tasolla ja se ei ole yllätys. Kaikki vertaavat häntä Beckhamiin, mikä on upeaa hänelle.
LUE MYÖS:
- Diego Simeone kertoi mielipiteensä Man Unitedista
- Näkökulma: Liverpoolin jättihankinnat ovat helppoja syntipukkeja
- Andoni Iraola antoi palaa tuomarista – latasi uhkauksen: ”Voitte olla varmoja siitä”
- Liverpoolin tappio aiheutti rajut tappelut – poliisi sai vakavia vammoja
- Kaksi Arsenal-pelaajaa loukkaantui harjoituksissa – Arteta: ”Todella epäonnisia tilanteita”
- Pitäisikö Michael Carrickin saada potkut? Näin Michael Owen kommentoi
- Ex-pelaaja: Liverpoolia vastaan on liian helppoa pelata
- Elliot Anderson: Näin Man Cityn on reagoitava vastustajien kannattajien huutoihin
- Iraola: Liverpool saattaa joutua Mestarien liigan peliin ilman kolmea luottopelaajaansa
- Jamie Carragher latasi suorat sanat Florian Wirtzistä
- Man Cityä haukuttiin huijareiksi – Enzo Marescalta kylmä vastaus
- Manchester Cityn ympärillä kuohuu – Britannian pääministeri nyt myrskyn silmässä
- Näin Erling Haaland kommentoi Manchester Cityn voittoa Liverpoolista
- Gary Neville maalasi synkän kuvan: ”Valioliigan ylle lankeaa valtava varjo”
- Peter Schmeichel esitti kuuden kohdan toimenpideohjelman
- Arsenal-legenda kertoi mielipiteensä Bukayo Sakasta: ”Ei ole enää sellainen pelaaja”
- Liverpool-fanit eivät säästelleet sanojaan – raju viesti Manchester Citylle
- ESPN: Arne Slot löysi uuden työpaikan
- Gary Neville latasi suorat sanat Man Unitedin pelaajista: ”Olemme nähneet tarpeeksi ajatellaksemme, että…”
- Jamie Carragher latasi suorat sanat Florian Wirtzistä