Gary Neville latasi suorat sanat Man Unitedin pelaajista: ”Olemme nähneet tarpeeksi ajatellaksemme, että…”
Manchester United pelaa heikkoa alkukautta Valioliigassa.
Kuudesta sarjaottelusta tuloksena on vain kuusi pistettä. Manchester United on toistaiseksi voittanut vain yhden sarjaottelun.
Manchester United pelasi lauantaina 1-1-kotitasapelin Tottenhamin kanssa. Tottenham iski tasoitusmaalinsa lisäajalla.
Manchester Unitedin pelaajalegenda Gary Neville pettyi joukkueen suoritukseen. Neville kokee, että lukuisat pelaajat pystyisivät antamaan itsestään enemmän.
– Manchester Unitedin olisi parempi nousta esiin. He pystyvät siihen. He ovat paljon parempia verrattuna siihen, miten he pelasivat tänään. Amad Diallo, Bryan Mbeumo, Matheus Cunha ja Bruno Fernandes voivat olla paljon parempia.
Neville nosti esiin Kobbie Mainoon ja Youri Tielemansin peliesitykset.
– Uskon, että olemme nyt nähneet tarpeeksi. En sano, että on aika [siirtää heidät pois kokoonpanosta], koska se olisi todennäköisesti liian kova ratkaisu, mutta olemme nähneet tarpeeksi ajatellaksemme, etteivät he ole tarpeeksi dynaamisia pelatakseen Manchester Unitedissa Valioliigaa.
– He ovat hyviä pelaajia, mutta joskus he eivät vain sovi yhteen. Kun Carlos Baleba otettiin kentälle, oli keskikentällä paljon enemmän energiaa, Neville totesi Sky Sportsin podcastissaan.
LUE MYÖS
- Lähde: Tottenham luottaa valmentajaansa surkeasta alkukaudesta huolimatta
- Gary Neville latasi suorat sanat Man Unitedin pelaajista: ”Olemme nähneet tarpeeksi ajatellaksemme, että…”
- Jamie Carragher: Andoni Iraola ei ole sytyttänyt Liverpoolin kannattajia – ”En usko, että se olisi hänelle luonnollista”
- Roberto De Zerbi ilahtui Tottenhamin punaisesta kortista: ”Tarvitsimme tällaisen tilanteen”
- Michael Carrick myönsi ottelun jälkeen: ”Sattui minuun paljon”
- Näkökulma: Tästä se lähtee, Tottenham – Manchester Unitedilla on syytä huoleen
- Ei vieläkään voittoa Álvaro Arbeloan ryhmälle – Ipswich Town meni ohi viime hetkillä
- Arsenal palasi voittojen tielle – Arteta: ”Halusimme todistaa olevamme jotain spesiaalia ja uniikkia”
- Mikä alku! Valioliigapeli alkoi kahdella maalilla päälle kahteen minuuttiin
- Arsenal nousi tappioasemasta voittoon – sankarina yksi kesän hankinnoista
- ESPN: Arne Slot löysi uuden työpaikan
- Näkökulma: Tästä se lähtee, Tottenham – Manchester Unitedilla on syytä huoleen
- Liverpool-luotsi puolustaa pelaajaansa: ”Ei hän ole huonossa iskussa”
- Bloomberg: Man City yritti välttää katastrofin rahalla
- Ei vieläkään voittoa Álvaro Arbeloan ryhmälle – Ipswich Town meni ohi viime hetkillä
- Ryminällä sisään ja ulos – valioliigaseura on myynnissä
- BBC: Tottenham lähtee harjoitusleirille Espanjaan heti illan pelin jälkeen
- Arsenal palasi voittojen tielle – Arteta: ”Halusimme todistaa olevamme jotain spesiaalia ja uniikkia”
- Michael Carrick myönsi ottelun jälkeen: ”Sattui minuun paljon”
- Arsenal löi tarjouksen pöytään MM-kisoissa loistaneesta huippulupauksesta