Valioliigaseura hurjana: Jo viisi kesähankintaa – ja lisää on tulossa
Kuva: Getty Images
West Ham -pomo David Sullivan sanoo Sky Sportsin mukaan, että lontoolaisseura aikoo tehdä vielä lisää pelaajahankintoja tämän kesän aikana.
Hammers julkisti keskiviikkona Andri Jarmolenkon, 28, sopimuksen. Ukrainalainen saapui Borussia Dortmundista 17,5 miljoonalla punnalla.
Jo aiemmin West Ham on vahvistanut rivejään Jack Wilsherellä, Ryan Fredericksillä, Łukasz Fabiańskilla ja Issa Diopilla.
Sky Sportsin mukaan seura on jo pitkällä siirtoneuvotteluissa Lazion keskikenttäpelaajan Felipe Andersonin siirrosta Itä-Lontooseen. Neuvotteluja käydään myös Corinthiansin puolustajasta Fabian Balbuenasta.
Sen lisäksi seura on tehnyt Newcastlen kapteenista Jamaal Lascellesista tarjouksen, joka kuitenkin hylättiin. Siirtosumma olisi voinut nousta 25 miljoonaan puntaan.
– Olemme erittäin tyytyväisiä siihen, että olemme varmistaneet kaksi todella mielenkiintoista hankintaa (Wilshere ja Jarmolenko) kolmen päivän sisällä. Johtokuntana me olemme vakuuttaneet kannattajamme siitä, että pyrimme tuomaan sisään korkean kaliiperin pelaajia. Jack ja Andri sopivat siihen kaavaan täydellisesti, Sullivan kertoo.
– Toivomme myös, että meillä on lisää jännittäviä uutisia sisään tulevista pelaajista lähitulevaisuudessa. Tavoitteenamme on tarjota Manuelille (Pellegrini) mahdollisimman vahva joukkue.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Arsenal hyytyi Brentfordissa – mestaruustaistelu tiivistyi
- Raheem Sterlingille uusi osoite loppukaudeksi – siirtyy van Persien alaisuuteen
- Sky: Vitor Pereira suostunut Forestin uudeksi päävalmentajaksi
- Ange Postecoglou lataa suorat sanat: ”Tottenham ei ole iso seura”
- Sir Jim Ratcliffe: Päätökseni ovat tehneet minusta epäsuositun
- GdS: Ykkösvahti haluaa jättää Tottenhamin kesällä
- Mikel Arteta kertoi mielipiteensä Thomas Frankin potkuista
- Athletic: Arsenalin Kai Havertz loukkaantui taas
- Telegraph: Tottenham haluaa uuden valmentajan lähipäivinä
- Virallista: Nottingham Forest antoi potkut Sean Dychelle
- Championshipiin tulossa iso muutos?
- Mikel Arteta kertoi mielipiteensä Thomas Frankin potkuista
- Mestaruustaistelu pysyy tiukkana – tyvipäässä katastrofituloksia
- Telegraph: Tottenham haluaa uuden valmentajan lähipäivinä
- Athletic: Arsenalin Kai Havertz loukkaantui taas
- Sir Jim Ratcliffe: Päätökseni ovat tehneet minusta epäsuositun
- GdS: Ykkösvahti haluaa jättää Tottenhamin kesällä
- Virallista: Nottingham Forest antoi potkut Sean Dychelle
- Harry Redknapp, 78, kiinnostunut Tottenhamin päävalmentajan pestistä
- Liam Rosenioria pilkataan netissä – otti nyt kantaa: ”Tiedän siitä”