Jonatan Johansson odottaa Liverpoolilta murskajaisia: ”Ei paras asia Mestarien liigan imagolle”
Kuva: Getty Images
Kovassa iskussa oleva Liverpool isännöi keskiviikkona Mestarien liigassa Crvena zvezdaa, tuttavallisemmin Belgradin Punaista tähteä. Belgradilaiset romahtivat edellisellä kierroksella PSG:n kättelyssä 6-1-lukemin, eikä Suomen A-maajoukkueen legenda Jonatan Johansson lupaile yhtään aurinkoisempaa retkeä Anfieldille.
– Perustasoero joukkueiden välillä on yksi suurimmista tässä kilpailussa, ja vaikka kuinka yrittäisi kaivaa vierasjoukkueelle jotain mahdollisuuksia, niin eipä niitä oikein löydä, ”Tintti” Johansson toteaa realistisesti Valioliiga.comille.
Johansson ei usko, että Liverpool-manageri Jürgen Klopp lähtisi otteluun sen suuremmin kierrättämään miehistöään.
– Kyllä keskiviikkona tullaan normaali ”Gegenpress” näkemään aivan varmasti. Klopp ei lähde yhteenkään peliin varmistelemaan, vaan täysillä mennään koko matsi. Luulenpa vain, että tämä homma on selvä jo ensimmäisen jakson jälkeen, Johansson ennustaa.
”Tintin” mukaan Punainen tähti saattaa saada vieläkin suuremman röykytyksen kuin Pariisissa pari viikkoa sitten.
– Pahoin pelkään, että Anfieldillä tulee keskiviikkona rumaa jälkeä. Se ei tietysti Mestarien liigan imagolle kaikkein parasta mainosta olisi, mutta ei Liverpool mitään armolahjoja lähde jakelemaan, Jonatan Johansson päättää.
Katso Liverpool-Crvena zvezda keskiviikkona 24.10. C Moren kanavilla klo 21.50 alkaen.
Kaikki Mestarien liigan ja Eurooppa-liigan ottelut suorina lähetyksinä C Moren suoratoistopalvelussa cmore.fi.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Chelsean uusi luotsi tekemässä ensimmäisen hankinnan Ranskasta
- Voisiko tässä olla Man Unitedin seuraava valmentaja? Ex-luotsilta isoa ylistystä
- Aston Villa kiinnostunut Juve-puolustajasta – Mestarien liiga voi ratkaista siirron
- Ex-pelaaja varoittaa Liverpoolia Xabi Alonsosta
- Newcastle nyhjäsi tasapelin sarjajumbon kanssa
- The Independent: Thomas Frankin potkut lähellä
- Arne Slot kommentoi Mohamed Salahin paluuta
- Sky: Karusti kohdeltu keskikenttäpelaaja kiinnostaa Burnleyä
- Sky: Oliver Glasner oli potku-uhan alla!
- Manchester United -hyökkääjä siirtyy Turkkiin
- Ex-pelaaja varoittaa Liverpoolia Xabi Alonsosta
- Manchester United -hyökkääjä siirtyy Turkkiin
- Tottenham-fanit buuasivat Thomas Frankille – tanskalaisluotsi vertasi työtään ”supertankkerin” kääntämiseen
- ”Mahtava alku” – Michael Carrick kommentoi voitokasta paluutaan Manchester Unitediin
- Teemu Pukin saavutus jäi historiaan
- Oliver Glasnerilta kovaa kritiikkiä Crystal Palacen seurajohdolle: ”Meidät hylätään täysin”
- Sky: Oliver Glasner oli potku-uhan alla!
- Mike Dean: Diogo Dalotin olisi pitänyt saada punainen kortti Manchesterin derbyssä
- Arne Slot kommentoi Mohamed Salahin paluuta
- The Independent: Thomas Frankin potkut lähellä