Vihjasiko Dani Ceballos tulevaisuudestaan Lontoossa? ”Ei aikaa katumiselle”
Kuva: Getty Images
Arsenalissa lainalla Real Madridista pelaavan Dani Ceballosin tulevaisuus on arvailujen alla. Näyttää selkeältä, että Zinédine Zidanella ei ole käyttöä Espanjan maajoukkuepelaajalle, ja tämän viime aikojen otteet ovat saaneet Mikel Artetan puhumaan Arsenal-jatkon puolesta.
Tiistai-illan Leicester-ottelussa ajoittain suvereeneja eleitä esittäneen 23-vuotiaan kannustavasta Twitter-viestistä voi halutessaan poimia vihjeen tämän omista toiveista.
Arsenal joutui pelaamaan pitkään alivoimaisena, Eddie Nketiah’n ulosajon jälkeen, ja menetti pitkään hallussaan olleen ottelun voiton. 1-1 -tasatulos pitää Ceballosin mielestä asettaa oikesiin mittapuihin.
– Täytyy pitää mielessä positiiviset asiat eilisestä. Vaikka olemme turhautuneita tuloksesta, pystyimme silti kontrolloimaan peliä lähes sen loppuun saakka. Nyt ei ole aikaa katumiselle, vaan antaa kaikkemme tänä sunnuntaina!
Tottenhamin kohtaamiseen valmistautuvan pelurin viimeinen maininta on varmasti jo herättänyt Gooner-piireissä intoa.
– Tämä on minun joukkueeni!
@Arsenal #PremierLeague
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Fantasy Premier League: GW 19 – katso parhaat kapteenivaihtoehdot
- Wolverhampton harkitsee antavansa potkut päävalmentajalleen – ollut pestissä vain kuusi viikkoa
- Rúben Amorim vahvisti: Manchester United joutuu tulemaan toimeen ilman useita pelaajiaan
- Manchester Cityn laitahyökkääjä harkitsee siirtoa tammikuussa – useat seurat kintereillä
- BBC: Manchester Unitedin toppari haluaa edustaa A-maajoukkuetasolla Englantia
- Hyökkääjä haluaa jättää Manchester Unitedin tammikuussa
- Sky: Manchester City pääsi maalitykin kanssa yhteisymmärrykseen sopimuksesta
- Athletic: Arsenal-kaksikko herättää kiinnostusta siirtomarkkinoilla
- Oliver Glasnerilta suorat sanat Crystal Palacen viimeistelystä: ”Jos toistuvasti alisuoritat…”
- BBC: Antoine Semenyo haluaa saada siirtonsa tuota pikaa maaliin
