”Hän on Vuoden manageri, piste” – Ex-pelaajan mukaan palkinnon saajasta ei ole epäselvyyttä
Kuva: Getty Images
West Hamin entisen pelaajan Trevor Sinclairin mukaan Valioliigan Vuoden managerista ei ole minkäänlaista epäselvyyttä, vaan tittelin ansaitsee David Moyes.
Moyes on piiskannut joukkonsa huippuvireeseen, ja West Ham taistelee tosissaan paikasta ensi kauden Mestarien liigaan. Valioliigan sarjataulukossa edellä ovat vain Manchester City, Manchester United ja Leicester.
– Hän ei ole mukana keskustelussa, vaan kyse on ainoastaan hänestä. Jos West Ham päätyy neljän parhan joukkoon, hän on Vuoden manageri. Piste, Sinclair sanoo talkSPORT-kanavalla.
[readmore from=West-Ham]
Moyes on tehnyt selväksi, että hän haluaisi jatkaa Hammersissa. Sopimus on kuitenkin katkolla kesäkuussa, mikä huolestuttaa Sinclairia.
– Olen huolissani muutamasta asiasta jatkossa – riippumatta siitä, pääsevätkö he neljän joukkoon vai ei. Jos he pääsevät, tarvitaan valtava investointi, jotta joukkue pystyy kilpailemaan Mestarien liigassa. Se on asia, jota West Hamin fanit pelkäävät, ja he pelkäävät myös sitä, että David Moyesin sopimus on katkolla kesällä.
Moyes sai aiemmin potkut West Hamista ja saattaa pohtia, tulevatko uudet lähtöpassit, mikäli joukkueen kurssi kääntyy jossakin vaiheessa heikompaan suuntaan.
– Ehkä tulee muita suurempia seuroja, jotka katsovat David Moyesia ja miettivät, kuinka fantastista työtä tämä on tehnyt, toteaa Sinclair.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Arsenal jäi ilman toista rangaistuspotkua – ”Tuomari teki selvän virheen”
- Valioliigaseura vaihtaa valmentajaa – loppukauden diili
- Virallista: Ashley Young lopettaa pelaajauransa
- GdS: Serie A:n suurseura pääsi yhteisymmärrykseen sopimuksesta Tottenham-pelaajan kanssa
- Telegraph: Bruno Fernandes vaatii Manchester Unitedilta kunnianhimoa suostuakseen jatkosopimukseen
- Agentti: Chelsean avainpelaaja käy Madridissa aina vapaapäivinään
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Khvitša Kvaratskhelian isä vahvisti: tähtihyökkääjä tietää Arsenal-huhuista
- Khvitša Kvaratskhelian isä vahvisti: tähtihyökkääjä tietää Arsenal-huhuista
- Dopingista kärynnyt Myh’ailo Mudryk iskee nyt takaisin
- Arsenal ja Atlético Madrid jättivät välierien ratkaisun ensi viikkoon
- Manchester City suuttui – saako Arsenal etua uudesta päätöksestä?
- Mikel Arteta tulistui tuomarin päätöksestä
- Gary Neville ei ole vakuuttunut Arsenal-pelaajasta: ”Jatkunut jo viikkojen ajan”
- MD: Marc Cucurella saattaa jättää Chelsean kesällä
- Lehti: Marco Silva saattaa jättää Valioliigan
- Manchester Cityn pitkäaikainen luottopelaaja jättää seuran
- Tuttosport: Juventus luottavainen Alissonin hankinnan suhteen