Tottenham-tähti harmitteli José Mourinhon pokaaliputken päättymistä: ”Hän on yhä yksi maailman parhaista”

Tottenhamin laitahyökkääjä Son Heung-min oli pettynyt, kun José Mourinho sai lähtöpassit seurasta voittamatta yhtään pokaalia.
Portugalilaisluotsi sai kenkää toissa viikon alussa toimittuaan 17 kuukautta Spursin päävalmentajana. Seuraavana viikonloppuna Tottenham kohtasi liigacupin loppuottelussa Manchester Cityn, joka oli vahvempi lukemin 1-0. Mourinho oli viimeksi jäänyt pokaaleitta União de Leiriassa, jota hän valmensi vuosina 2001-2002.
– Se on aina surullista, kun joku menettää työnsä. En halua puhua siitä liikaa, tein hänen kanssa töitä 1,5 vuotta, kommentoi Son TV3:lle.
– Tämä on ollut ylä- ja alamäkeä. Välillä on mennyt hyvin, joskus ei niin hyvin. Minusta hän on yhä yksi maailman parhaista managereista.
– On vain niin surullista, ettei hän saavuttanut menestystä [Tottenhamissa]. Se oli todella surullista, koska hän on se tyyppi, joka voittaa kaiken.
– Tämä on ainoa joukkue, jossa hän ei ole menestynyt, joten olen todella, todella pahoillani siitä.
– Mutta hän jää muistoihini, sillä hän on yksi maailman parhaista managereista.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Vaihtopelaajat ratkaisivat Arsenalin pelin – Arteta: ”Vähintään yhtä tärkeitä kuin avauksen pelaajat”
- Chelsea kohtaa illalla tutun pelaajan – Maresca: ”Heillä on pieni etu, koska…”
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Newcastle pyysi anteeksi
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Mikel Arteta: Arsenal tavoittelee Mestarien liigan voittoa
- Arsenal aloittaa urakkansa Mestarien liigassa ilman kahta avainpelaajaansa
- Hirvittävä munaus Tottenhamin Mestarien liigan pelissä
- Newcastle pyysi anteeksi
- Kova väite Rúben Amorimin jatkosta brittimediassa
- Rio Ferdinand huolissaan Benjamin Šeškon tilanteesta: ”En halua ajatella, mihin tämä voisi johtaa”
- Arsenal aloitti Mestarien liigan – näin kävi
- Paul Scholes kummastelee Bruno Fernandesin roolitusta
- Paul Scholes: Rúben Amorimin muutettava Manchester Unitedin pelitapaa
- Näin Andy Robertson kommentoi uutta rooliaan Liverpoolissa
- Roy Keanelta suorat sanat Manchester Unitedin ongelmista
- Arne Slot: Alexander Isak debytoi Liverpoolin riveissä keskiviikkona