Arsenal-legenda sai tarpeekseen naapurinsa autotallista – sitten soi moottorisaha ja poliisit soitettiin paikalle
Arsenalissa aikanaan 200 ottelua pelannut maalivahti Jens Lehmann on joutunut tekemisiin virkavallan kanssa, koska hän vandalisoi naapuriensa autotallia moottorisahalla, kertoo Bild.
Lehmanni, 52, on ollut pitkään tukkanuottasilla naapuriensa kanssa, koska heidän kiinteistönsä on ilmeisesti hänen järvimaisemansa tiellä. Saksan maajoukkueen ex-torjuja on tiettävästi sitä mieltä, että naapurien uusi autotalli on hänen tontillaan.
Lopulta Lehmann sai tarpeekseen ja kävi katkomassa naapuriensa autotallista kattopuomeja moottorisahallaan. Tilanne tallentui naapurien valvontakameraan, jota entinen huippuvahti ei onnistunut kytkemään pois päältä.
Bildin mukaan poliisi tutkii, onko Lehmann syyllinen kolmeen muuhunkin vandalismitapaukseen, joista kerrotaan aiheutuneen vahinkoa yli 10 000 euron edestä.
Saksan A-maajoukkueessa 61 kertaa esiintynyt Lehmann pelasi Arsenalissa vuosina 2003-2008 ja lyhyesti vuonna 2011. Lisäksi hän toimi Tykkimiesten maalivahtivalmentajana kaudella 2017-18.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Arsenal murjoi Tottenhamin derbyssä – Arteta: ”En voisi olla ylpeämpi”
- Manuel Akanji jäi yllättäen olemattomalle vastuulle Manchester Cityssä: ”Seurat vaativat lojaaliutta pelaajilta, mutta…”
- Wayne Rooney: Valioliigahistoriaa tehnyt James Milner tulee jatkamaan uraansa – ”Uskomaton saavutus”
- Eberechi Eze taas asialla – Arsenal teki selvää jälkeä Tottenhamista derbyssä
- Jamie Carragher ei pidä Tottenhamin putoamista mahdottomana
- Loppuhetkien maali ratkaisi Liverpoolin ottelun
- Bournemouthin Marcos Senesi suurseurojen kiikarissa
- Kestättekö paineet? Mikel Artetalta tiukka viesti Arsenalin pelaajille: ”Menkää toiseen seuraan”
- Luton-luotsi Jack Wilshere oli revittävä pois riidasta omien fanien kanssa
- Declan Rice: Arsenalissa käytiin tulisia keskusteluja viimeisimmän pettymyksen jälkeen
- Kestättekö paineet? Mikel Artetalta tiukka viesti Arsenalin pelaajille: ”Menkää toiseen seuraan”
- Declan Rice: Arsenalissa käytiin tulisia keskusteluja viimeisimmän pettymyksen jälkeen
- James Milner teki valioliigahistoriaa
- Manchester City nousi Arsenalin kannoille Valioliigassa
- Näin Michael Carrick sai tietää United-pestistään: ”En halua kuulostaa ylimieliseltä”
- Harvey Elliottin lainasopimuksesta paljastui uusia yksityiskohtia
- Loppuhetkien maali ratkaisi Liverpoolin ottelun
- Luton-luotsi Jack Wilshere oli revittävä pois riidasta omien fanien kanssa
- Tässä numerot James Milnerin Valioliiga-ennätyksen taustalla
- Chelsea-pelaaja palasi pitkästä aikaa pelikentille – kärsinyt valtavista loukkaantumisongelmista