Marcus Rashfordin edustajat palaverissa Paris Saint-Germainin kanssa – Christophe Galtier lupasi hyökkääjähankinnan
Paris Saint-Germainin valmentaja Christophe Galtier on ilmoittanut seuran tekevän vielä tänä kesänä hyökkääjähankinnan. Yhdeksi ehdokkaaksi on ehkä hieman yllättäenkin noussut Manchester Unitedin Marcus Rashford, kertoo BBC. Lähteen mukaan pelaajan edustajat ovat palaveroineet Ranskan mestariseuran kanssa.
24-vuotias manchesteriläinen ei ole koskaan edustanut muuta seuraa kuin Unitedia, jossa kuitenkin puhaltavat jälleen uudet tuulet. Rashfordin tähti oli jyrkässä laskussa jo viime kaudella, jonka kuluessa hän pelasi kaikki kilpailut mukaan lukien 31 ottelussa, ja onnistui maalinteossa viidesti.
Hyökkääjän sopimusta Man Unitedin kanssa on jäljellä vielä vuosi, jonka päälle seuralla on vuoden mittainen optio.
Erik ten Hagin luotsaama valioliigajoukkue hakee tosin itsekin hyökkääjää, joten Rashfordin päästäminen Pariisiin on kyseenalaista.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Tottenham-pelaajaa uhattiin aseella Lontoossa: ”Tilanne on ollut kauhea”
- Tästä miehestä povataan Man Unitedin supertähteä: ”Hän tulee menestymään erinomaisesti”
- Fantasy Premier League: GW 11 – katso parhaat korvaajat Reijndersille
- Aston Villa solmi jättisopimuksen avainpelaajansa kanssa
- Chelsea-luotsi närkästyi Wayne Rooneyn kommenteista
- ”Yksi kesän parhaista hankinnoista” – Mikel Arteta ylistää entistä suojattiaan
- Emiliano Martínez siirretty sivuun Aston Villan kapteenistosta
- Thomas Tuchel nimesi Englannin maajoukkueen – avasi Jude Bellinghamin roolia: ”Se on hänen paras pelipaikka”
- Apuvalmentaja: Marco Silva ansaitsisi pestin Valioliigan huippuseurassa – ”Olen varma siitä”
- Newcastlen avainpelaaja puhui tulevaisuudestaan: ”En halua sanoa, että olen täällä kymmenen vuotta…”
- Näin englantilaiset pelasivat eurokentillä torstaina – Aston Villan pelissä protesteja
- Mauricio Pochettino haluaa takaisin Valioliigaan
- Jättipaljastus: kansainvälisessä läpimurrossaan epäonnistunut hyökkääjä kiinnostaa jälleen Valioliiga-seuroja
- AS: Crystal Palacen pelaajan palkkapyyntö oli liian iso Real Madridille
- Telegraph: Wolvesin ykkösvaihtoehto on tässä
- Newcastlen avainpelaaja puhui tulevaisuudestaan: ”En halua sanoa, että olen täällä kymmenen vuotta…”
- Seurapomo: Tällaisia pelaajia Manchester United tarvitsee joukkueeseensa
- Lisätietoja Arsenalin loukkaantumistilanteesta – tähtipelaajat palaamassa pian pelikentille
- Manchester Cityn ja Borussia Dortmundin välillä oli epäreilut jaot
- Slavia Prahan kapteeni antoi pyyhkeitä Arsenalin taktiikasta: ”Se on kai otettava kohteliaisuutena”