Chelsea hylkäsi ison tarjouksen nuoresta puolustajastaan
Chelsea on hylännyt Brightonin 35 miljoonan euron tarjouksen toppari Levi Colwillista, kertoo Sky Sports. Toteutuessaan tarjous olisi sivunnut Brightonin siirtoennätystä.
Colwill, 20, pelasi tällä kaudella Brightonissa lainalla Chelseasta, jonka edustusjoukkueessa hän odottaa vielä debyyttiään.
Lontoolaisseura on vahvistanut parissa viime siirtoikkunassa puolustuslinjaansa isolla rahalla, mutta Colwill näyttäisi olevan osa Chelsean tulevaisuuden suunnitelmia.
Monet Chelsean kannattajat odottivat, että Colwill saisi näytönpaikkansa Chelsean ykkösmiehistössä jo tällä kaudella, koska hän esiintyi edeltävällä sesongilla edukseen lainalla Mestaruussarjan Huddersfieldissa.
Alkukaudesta Colwillilla oli vaikeuksia nousta Brightonin kokoonpanoon ja myöhemmin hän kärsi lihasvammasta, mutta kunnossa ollessaan hän pelasi vaikuttavasti Roberto De Zerbin alaisuudessa. Kaikkiaan hänelle kertyi 22 peliä Albionin paidassa.
Sky Sportsin mukaan Chelsealla ”ei ole aikomustakaan” luopua Colwillista tänä kesänä. Monet valmentajat ja kykyjenetsijät pitävät häntä Englannin kirkkaimpana lupauksena vasenjalkaisten topparien joukossa.
Lisää siirtouutisia:
- Evan Ferguson palaamassa Valioliigaan jo kesken kauden
- Enzo Maresca kertoi miksei Cole Palmer pelaa Mestarien liigan ottelussa
- Jamie Carragher kertoi suoran mielipiteensä Mohamed Salah’n kommenteista
- James Maddison puhui vakavasta polvivammastaan: ”Tuhosi minut sisältäpäin”
- Sky: Brighton-tähti haluaa edelleen siirtyä Manchester Unitediin
- Jälleen umpisurkea esitys Wolvesilta – historian huonoin kausi tulossa?
- Alisson otti kantaa Mohamed Salah -kohuun: ”Täytyy olla valmis kantamaan seuraukset”
- Nyt puhuu Arne Slot
- Kriisi syvenee – tässä on Liverpoolin joukkue Interiä vastaan
- Serie A:n kärkiseura kiinnostunut Kobbie Mainoosta
- Alisson otti kantaa Mohamed Salah -kohuun: ”Täytyy olla valmis kantamaan seuraukset”
- Jälleen umpisurkea esitys Wolvesilta – historian huonoin kausi tulossa?
- Nyt puhuu Arne Slot
- Kriisi syvenee – tässä on Liverpoolin joukkue Interiä vastaan
- Wayne Rooney kummasteli Mohamed Salah’n kommentteja: ”Jos olisin hänen joukkuetoverinsa…”
- Chelsea-hyökkääjän epäonni jatkuu – taas viikkokausiksi sivuun pelikentiltä
- Serie A:n kärkiseura kiinnostunut Kobbie Mainoosta
- Mohamed Salah latasi suorat sanat mediassa – John Terry puolustaa tähteä: ”Hänestä on tehty pienoinen syntipukki”
- Sky: Brighton-tähti haluaa edelleen siirtyä Manchester Unitediin
- RMC: Arne Slot teki päätöksensä – Mohamed Salah ei osallistu Liverpoolin seuraavaan otteluun