Mikel Artetalta hyviä uutisia Bukayo Sakasta
Mikel Arteta vahvistaa Bukayo Sakan olevan pelikunnossa Arsenalin keskiviikon Valioliiga-ottelussa Luton Townia vastaan. Hyökkääjätähden tilanteesta huolestuttiin Artetan otettua hänet vaihtoon sunnuntain Manchester City -ottelun loppupuolella.
Sakan, 22, korvasi tuolloin vasta jalkavammasta toipunut Gabriel Martinelli. Arteta ei ole vielä varma, onko Saka valmis pelaamaan täysiä minuutteja keskiviikkona.
– Hän on kunnossa. Me emme ole nyt harjoitelleet. Vain palautumista. Meillä on tänään lyhyt harjoitustuokio valmistautumista tulevaan peliin. Me näemme silloin, onko hän valmis avaamaan vai ei, Arteta kommentoi lehdistölle Sakan kuntoa.
Arsenal on ennen Luton-ottelua Valioliigan sarjataulukossa toisena kaksi pistettä Liverpoolia perässä.
LUE MYÖS!
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Chelsea-luotsi närkästyi Wayne Rooneyn kommenteista
- ”Yksi kesän parhaista hankinnoista” – Mikel Arteta ylistää entistä suojattiaan
- Emiliano Martínez siirretty sivuun Aston Villan kapteenistosta
- Thomas Tuchel nimesi Englannin maajoukkueen – avasi Jude Bellinghamin roolia: ”Se on hänen paras pelipaikka”
- Apuvalmentaja: Marco Silva ansaitsisi pestin Valioliigan huippuseurassa – ”Olen varma siitä”
- Newcastlen avainpelaaja puhui tulevaisuudestaan: ”En halua sanoa, että olen täällä kymmenen vuotta…”
- Näin englantilaiset pelasivat eurokentillä torstaina – Aston Villan pelissä protesteja
- Mauricio Pochettino haluaa takaisin Valioliigaan
- Telegraph: Wolvesin ykkösvaihtoehto on tässä
- AS: Crystal Palacen pelaajan palkkapyyntö oli liian iso Real Madridille
- Näin englantilaiset pelasivat eurokentillä torstaina – Aston Villan pelissä protesteja
- Mauricio Pochettino haluaa takaisin Valioliigaan
- Jättipaljastus: kansainvälisessä läpimurrossaan epäonnistunut hyökkääjä kiinnostaa jälleen Valioliiga-seuroja
- AS: Crystal Palacen pelaajan palkkapyyntö oli liian iso Real Madridille
- Telegraph: Wolvesin ykkösvaihtoehto on tässä
- Seurapomo: Tällaisia pelaajia Manchester United tarvitsee joukkueeseensa
- Newcastlen avainpelaaja puhui tulevaisuudestaan: ”En halua sanoa, että olen täällä kymmenen vuotta…”
- Lisätietoja Arsenalin loukkaantumistilanteesta – tähtipelaajat palaamassa pian pelikentille
- Manchester Cityn ja Borussia Dortmundin välillä oli epäreilut jaot
- Slavia Prahan kapteeni antoi pyyhkeitä Arsenalin taktiikasta: ”Se on kai otettava kohteliaisuutena”