Ange Postecoglou loukkaantumisista: ”Aina kun olen nähnyt valoa tunnelin päässä, se on yleensä ollut vastaantuleva juna”
Tottenhamin päävalmentaja Ange Postecoglou uskoo joukkueensa loukkaantumistilanteen helpottuvan pian, vaikkakaan apuja ei ole heti sairastuvalta tulossa.
Spursilla on edessään kauden tärkeimpiä otteluita. Viikonlopun Brentford-kamppailun jälkeen joukkue kohtaa torstaina Liverpoolin Carabao Cupin välierässä, jossa panoksena on finaalipaikka. Tämän jälkeen ohjelmassa on FA Cupin ottelu Aston Villaa vastaan.
Guglielmo Vicario, Destiny Udogie, James Maddison, Wilson Odobert, Timo Werner ja Brennan Johnson palaavat todennäköisesti helmikuun puolivälissä.
– Aina kun olen nähnyt valoa tunnelin päässä, se on yleensä ollut vastaantuleva juna, Postecoglou vitsaili.
– Meillä on iso viikko edessä, mutta sen jälkeen meillä on ehjä valmistautumisjakso Manchester Unitedia vastaan (16. helmikuuta). Se on meille hyvä hetki ikään kuin käynnistää kausi uudelleen, erityisesti Valioliigassa.
Micky van de Ven teki paluun torstain Elfsborg-voitossa, mutta toppari Radu Dragusin loukkasi samassa ottelussa polvensa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Crystal Palacen alakulo sai jatkoa – nuorukainen iski Tottenham-uransa avausmaalin
- Thomas Frankilta suorat sanat Tottenhamista: ”Olemme mukana Mestarien liigassa, mutta…”
- Italian suurseura Crystal Palacen hyökkääjän kintereillä
- BBC: Kapteeni jättää Crystal Palacen vasta kesällä – saa pian aloittaa sopimusneuvottelut muiden seurojen kanssa
- Christian Eriksen ei pitänyt Rúben Amorimin väitteestä: ”Se ei auttanut meitä ollenkaan”
- Liverpoolin megahankinta osui vihdoin: ”Minun on hyväksyttävä tämä”
- Pep Guardiola sankaristaan: ”Välillä huudan hänelle, ja välillä haluan suudella häntä”
- ”Hän on taktinen nero” – Unai Emery kerää isoa kiitosta
- Seuralegenda huolissaan Arsenalin ongelmasta: ”Emme voi jatkaa näin”
- Unai Emery toppuutteli mestaruuspuheita: ”En ajattele sitä”
- Florian Wirtz onnistui viimein maalinteossa – Arne Slot: ”Joukkue on jo nähnyt sen, mitä hän tuo meille”
- Enzo Maresca kommentoi Cole Palmerin kiukkuilua
- Wolverhampton teki kyseenalaista valioliigahistoriaa
- Rúben Amorim vaihtoi pelaajansa pelipaikkaa – tuotti heti tulosta: ”Tiesin siitä jo muutama päivä sitten”
- Seuralegenda huolissaan Arsenalin ongelmasta: ”Emme voi jatkaa näin”
- Mikel Arteta kritisoi omiaan: ”Se jää takaraivoon”
- Ollie Watkins hiljensi Stamford Bridgen – Aston Villa kolmen pisteen päässä Valioliigan kärkipaikasta
- Sean Dyche latasi suorat sanat tuomaritoiminnasta: ”Olen täysin ymmälläni”
- ”Hän on taktinen nero” – Unai Emery kerää isoa kiitosta
- Pep Guardiola sankaristaan: ”Välillä huudan hänelle, ja välillä haluan suudella häntä”