Manchester Unitedin puolustaja Lisandro Martinez on liittynyt Argentiinan maajoukkueen harjoitusleirille, vaikka hän ei ole vielä täydessä pelikunnossa.

Martinez on ollut sivussa helmikuusta lähtien polvivamman vuoksi, mutta on palannut hiljattain seuran harjoitusvahvuuteen ja lähenee paluuta kentille. Hän ei ole mukana Argentiinan ottelukokoonpanossa, mutta jatkaa fysioterapiaa ja harjoittelua maajoukkueryhmän mukana maajoukkuetauon ajan.

– Pelaaja liittyy maajoukkueen leirille harjoitellakseen ja jatkaakseen kuntoutusta joukkueen lääkintähenkilökunnan kanssa, todettiin Argentiinan jalkapalloliiton lausunnossa.

Martinezin paluun tarkkaa ajankohtaa ei ole vielä ilmoitettu. Unitedin päävalmentaja Ruben Amorim totesi aiemmin, että edistymistä tapahtuu vähitellen.

LUE MYÖS: