Esimerkiksi The Athletic -urheilusivusto sekä siirtoreportteri Fabrizio Romano uutisoivat, että Antoine Semenyon todennäköisin uusi seura on Manchester City.

Mediatietojen mukaan Manchester City on aktiivisesti valmistellut siirtoa viimeisen vuorokauden sisään ja on lähellä hankkia ghanalaisen itselleen.

Cityä puoltaa sekin seikka, että ilmeisesti Manchesterin sininen puoli on juuri Bournemouth-tähden mieleen.

Valioliigan supertähdeksi noussut Semenyo, 25, on pitkässä sopimuksessa Bournemouthin kanssa, mutta hänen sopimuksessaan on noin 74 miljoonan euron ulosostopykälä.

Noin kolmasosa Valioliigan seuroista saattaa olla kahdeksan maalia ja kolme maalisyöttöä saalistaneen Ghanan maajoukkuelaiturin kintereillä.

LUE MYÖS: