Sky: West Ham saattaa kutsua huippulupauksensa lainalta takaisin – tehnyt tuhoisaa jälkeä Mestaruussarjassa
Kuva: Getty Images
West Ham harkitsee kutsuvansa laitahyökkääjä Grady Dianganan takaisin lainalta tammikuussa, kertoo Sky Sports.
12-vuotiaasta lähtien West Hamia edustanut Diangana, 21, pelaa tällä kaudella lainalla Mestaruussarjan West Browmichissa. Hän on ehtinyt pelata West Bromin kanssa 13 sarjaottelua, joissa hän on tehnyt yhteensä neljä maalia ja syöttänyt viisi.
Sky Sportsin tietojen mukaan Dianganan sopimuksessa on klausuuli, joka antaa West Hamille oikeuden kutsua hänet tammikuussa takaisin.
Hammersin manageri Manuel Pellegrini hakee tiettävästi uusia vaihtoehtoja hyökkäyspäähänsä, sillä hänen joukkuettaan ovat riivanneet loukkaantumiset ja ailahtelevaisuus.
Diangana debytoi West Hamin edustusjoukkueessa viime kaudella ja pelasi sen aikana kaikkiaan 21 ottelua ykkösmiehistön kanssa tehden niissä yhteensä kaksi maalia. Hän solmi viime tammikuussa lontoolaisseuran kanssa jatkosopimuksen, joka ulottaa kesään 2025 saakka.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Alexander Isak loukkaantui – näin Arne Slot kommentoi
- Morgan Rogers kaatoi maaleillaan Manchester Unitedin Valioliigassa
- West Ham on kiinnostunut Jørgen Strand Larsenista
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Ryan Giggs haluaa palata valmentajaksi: ”Pidän vaihtoehtoni auki”
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Frank Lampard raivostutti vastustajan: ”Pyydän anteeksi”
- Tunnettu Valioliiga-pomo tutkittavana seksuaalirikoksista
- Crystal Palacen Oliver Glasner kiehui: ”Todella häpeällinen esitys”
- Curtis Jones: Mohamed Salah pyysi Liverpoolin pelaajilta anteeksi
- Tottenham sai kaksi punaista korttia – Alexander Isakin peli päättyi polvivammaan
- Tottenhamin Thomas Frankilta kovaa kritiikkiä tuomarille: ”Teki massiivisen virheen”
- Crystal Palacen Oliver Glasner kiehui: ”Todella häpeällinen esitys”
- Viktor Gyökeres iski maalin – Arsenal nousi takaisin sarjakärkeen
- Frank Lampard raivostutti vastustajan: ”Pyydän anteeksi”
- Nemanja Matić sai Manchester Unitedilta sakon ja uhkasi lähteä: ”Chelseassa ei olisi ikinä käynyt noin”
- Man Unitedin lainalle lähettämä pelaaja ampui joukkueensa voittoon
- Kobbie Mainoon velipuoli kohautti tempauksellaan – Rúben Amorim kommentoi
- Tunnettu Valioliiga-pomo tutkittavana seksuaalirikoksista
- West Hamissa flopannut hyökkääjä pääsemässä Italian Serie A:han