Maalitykin loukkaantuminen varjosti Man Unitedin voittoa – Ole Gunnar Solskjær huolissaan
Kuva: Getty Images
Manchester United nousi tappioasemasta voittoon Brightonia vastaan sunnuntai-illan viimeisessä valioliigaottelussa (lue lisää).
Ole Gunnar Solskjær jäi täydestä pistepotista huolimatta huolestuneeksi, kun Unitedin tasoitusmaalin ”erinomaisesti” viimeistellyt Marcus Rashford joutui jättämään kentän noin 20 minuuttia ennen päätösvihellystä.
Ennen ottelua Anthony Martialin kerrottiin olevan mahdollisesti koko loppukauden sivussa, minkä takia Rashfordin menettäminen pidemmäksi ajanjaksoksi olisi kova takaisku Unitedille.
Solskjær ei kyennyt antamaan välittömiä takeita 23-vuotiaan huippuhyökkääjänsä tilanteesta, mutta toivoi ”kovan” pelaajansa palaavan pian täyteen kuntoon.
– Hän tuli taklatuksi ja joutui jättämään kentän. Toivomme, että hän toipuu tästä. Sormeni ovat ristissä, totesi Solskjær ottelun jälkeen.
– Marcus ei halua missata yhtään otteluita tai peliminuutteja. Hänet oli otettava vaihtoon, mutta hän on sinnikäs kaveri.
[readmore from=Manchester-United]
– Hänen viimeistelynsä oli erinomainen – rauhallinen ja tarkka. Marcus on tehnyt paljon töitä sen eteen, lisäsi Solskjær.
Solskjær välitti tilannepäivityksen myös keskuspuolustaja Eric Baillysta, joka ei ole vielä palannut Manchester Unitediin maajoukkuetauon jälkeen.
– Eric ei tule olemaan kanssamme vielä hetkeen. Hän on antanut positiivisen koronavirustestin, eikä ole palannut vielä maahan, Solskjær päätti.
LUE MYÖS:
- Murskavoitto Valioliigassa – Newcastle jäi jyrän alle
- James Milner palaa Liverpooliin – tässä roolissa
- Roberto De Zerbiltä tyly kommentti kohupelaajasta
- Gary Neville kertoi – yksi joukkue voi haastaa Arsenalin Valioliigan mestaruustaistossa
- Nottingham-pomo lähti todella yllättävään maahan
- Lehti: Liverpool kiikaroi jo seuraavaa vahvistusta Barcelonasta
- Suru-uutinen: entinen Valioliiga-vahti on kuollut
- Peter Schmeichel: VAR pitää ottaa pois Valioliigasta
- Liverpool-pelaaja jäänyt täysin olemattomalle vastuulle – näin Andoni Iraola kommentoi
- Roy Keane: Manchester Unitedin ei pidä vielä panikoida
- Man Unitedin tähtipelaaja raivostui tuomareille: ”Anteeksiantamatonta”
- Michael Carrick ei sulattanut Manchesterin derbyn tuomaritoimintaa: ”Huolestuttavaa”
- Ensimmäistä kertaa 107 vuoteen – Coventrylle historiallinen pohjanoteeraus
- Roy Keane kritisoi Bruno Fernandesia: ”Pystyttävä parempaan”
- Wayne Rooney latasi suorat sanat VAR:sta
- Liverpool-pelaaja jäänyt täysin olemattomalle vastuulle – näin Andoni Iraola kommentoi
- Álvaro Arbeloa teki historiallisen tempun – kukaan Liverpoolin ex-pelaaja ei ole pystynyt samaan
- Wayne Rooney: Manchester United tarvitsee uusia hyökkääjiä
- Roy Keane: Manchester Unitedin ei pidä vielä panikoida
- Karu romahdus Valioliigasta – nyt näyttää putoajalla pahalta