Man Unitedin Marcus Rashford rikkoi hiljaisuuden: ”Minua nolottaa”
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedin hyökkääjä Marcus Rashford on rikkonut hiljaisuuden sunnuntain Liverpool-tappion jälkeen, kertoo Sky Sports.
United koki nöyryyttävän tappion kotiyleisönsä edessä, kun arkkivihollinen haki Old Traffordilta 5–0-murskavoiton.
– En voi valehdella. Ette ole kuulleet minusta täällä, koska Unitedin fanina en todella tiennyt mitä sanoa sunnuntain jälkeen, Rashford kirjoitti Twitterissä.
– Minua nolotti. Minua nolottaa. Fanimme ovat kaikki kaikessa, ettekä te ansainneet sitä. Teemme kovasti töitä ja yritämme korjata tämän. Meidän on hyvitettävä tämä.
United on kerännyt vain yhden pisteen neljästä edellisestä liigaottelustaan, mutta manageri Ole Gunnar Solskjærin työpaikka ei tiettävästi ole tässä vaiheessa vaarassa.
Kapteeni Harry Maguire oli jo aiemmin pyytänyt Unitedin kannattajilta anteeksi. Hänen mukaansa peliesitys ei ollut lähellekään riittävän hyvä.
Rashford palasi kentille lokakuun Leicester-ottelussa olkapäävamman jäljiltä. Sunnuntaina hänet otettiin vaihtoon reilun tunnin pelin jälkeen.
Jos alla oleva twiitti ei näy, voit käydä katsomassa sen täältä.
I can’t lie you haven’t heard from me on here because as a United fan I didn’t really know what to say after Sunday. I was embarrassed. I am embarrassed. Our fans are everything and you didn’t deserve that. We’re working hard to try and fix this. We have to redeem ourselves.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Athletic: Maalivahti haluaa jättää Chelsean tammikuussa
- André Onana jätti Manchester Unitedin – viihtyy uudessa seurassaan: ”Elän koko elämäni parasta aikaa”
- Athletic: Fulham tarjoaa rahakasta sopimusta päävalmentajalleen
- Pep Guardiola ylpeä pelaajiensa kurinalaisuudesta jouluna: ”Meillä on tietyt standardit”
- William Saliba kertoi Arsenalin kunnianhimoisen tavoitteen
- Huippuvireinen Hugo Ekitiké sai kehut Arne Slotilta: ”Joskus meidän piti vähän suostutella häntä…”
- Newcastlen jättihankinnan syksy meni täysin penkin alle: ”Newcastle-urani alku on ollut kummallinen, mutta…”
- Ruben Amorim kommentoi Casemiron ja Harry Maguiren jatkosopimustilanteita
- Eddie Howe Newcastlen uudesta stadionista: ”99,9-prosenttisen varmaa”
- Fantasy Premier League: GW 18 – investoi tähän Liverpoolin hyökkäyspään pelaajaan
- Miksi Valioliigassa pelataan vain yksi ottelu tapaninpäivänä? Tässä syy poikkeukselliseen ratkaisuun
- Thomas Frank kertoi mielipiteensä Tottenham-kapteenin ylilyönnistä
- MD: Barcelonan ja Englannin maajoukkuetopparin sopimusneuvottelut loppuivat lyhyeen
- Fantasy Premier League: GW 18 – investoi tähän Liverpoolin hyökkäyspään pelaajaan
- Ruben Amorim kommentoi Casemiron ja Harry Maguiren jatkosopimustilanteita
- Eddie Howe Newcastlen uudesta stadionista: ”99,9-prosenttisen varmaa”
- Bruno Fernandes loukkaantui – Rúben Amorim vaatii muilta pelaajilta tasonnostoa
- Nottingham Forestin euromenestykseen johdattanut seuralegenda John Robertson on kuollut
- Andoni Iraola kertoi mielipiteensä Antoine Semenyon tulevaisuudesta
- John Terry: Chelsean hankittava kokemusta joukkueeseensa