Liverpoolin manageri Kenny Dalglish antoi Boltonille hävityn ottelun jälkeen todella kovaa palautetta joukkueelleen.

Dalglish sanoi häpeävänsä pelaajien asennetta, ja ei pidä sitä historiallisen seuran arvoisena.

Managerilegenda kuvaili miehistönsä asennetta seuraavasti: ”Kaikista eniten olen pettynyt siihen, että asennoituminen ei ollu oikea. Seuran perusteet on rakennettu toisten kunnioittamiselle. Et voi tulla paikalle ajatellen, että pelkkä saapuminen riittää tulokseen. Sitä mielestämme teimme tänään, ja siksi me saimme opetuksen. Se ei ole oikea tapa edustaa seuraa. En usko, että olimme edes valmiita pelaamaan ottelua.”

Liverpoolilla on edessä kaksi kovaa Cup ottelua manchesterilaisseuroja vastaan, ja Dalglish uskoo pelaajien ajatelleen jo tulevia otteluita: ”Seuramme filosofia on aina ollut se, että seuraava peli on tärkein – ei sitä seuraava tai sitä seuraava”.