QPR lainasi Chilen MM-hyökkääjän Napolista
Kuva: Getty Images
Queens Park Rangers on vahvistanut hyökkäystään Chilen MM-joukkueesta tutulla pelaajalla. Napolin Eduardo Vargas saapuu Loftus Roadille koko kauden kestävällä lainasopimuksella. QPR kertoi uudestaan hankinnastaan seuran omilla verkkosivuilla.
– Eduardo on laatupelaaja. Hän on terävä, nopea ja elävä sekä pallon kanssa että ilman sitä. Pidin todella hänen peli-ilmeestään Brasilian MM-turnauksessa. Tarkkailimme Vargasia paljon myös viime vuonna, ja saamamme raportit ovat olleet positiivisia, QPR-manageri Harry Redknapp, kommentoi uutta hankintaansa.
24-vuotias Vargas vietti viime kauden lainalla Valenciassa. Hyökkääjä viimeisteli kolme maalia 17 pelaamassaan La Ligan ottelussa.
Kuukausi sitten päättyneessä MM-turnauksessa Vargas pelasi Chilen jokaisessa ottelussa ja onnistui kertaalleen maalinteossa Espanjaa vastaan.
Toimittajan sana
Vargas tuo nopean vaihtoehdon QPR:n hyökkäykseen Loic Rémyn ja Charlie Austinin rinnalle. Chileläinen pystyy pelamaan keskushyökkääjän lisäksi myös laiturina. Vargas ei ole todennäköisesti Ärrien käytössä vielä sunnuntain Tottenham-ottelussa, sillä hyökkääjä palasi vielä Italiaan aktivoimaan työlupansa. Loftus Roadilla Chileläistaituri löytänee paikkansa avauksen kolmantena hyökkääjänä.LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Fantasy Premier League: DGW 26 – milloin käyttää triplakapteeni?
- Jamie Carragher otti kantaa Arne Slotin asemaan Liverpoolissa: ”Jos hän ei vie seuraa Mestarien liigaan…”
- Gary Neville: Manchester United etsii uutta päävalmentajaa – rekrytointiprosessi käynnissä
- Jack Grealishin kausi ohi – ”En halunnut tämän päättyvän tällä tavalla”
- Ei kai taas? Nottinghamin päävalmentaja jälleen potkupuheiden kohteena
- Eddie Howe kommentoi potku-uhkaa: ”Minä eroaisin”
- Vedonlyönti Valioliigassa: Mitä jokaisen betsaajan on hyvä ymmärtää
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Newcastle-tähdestä
- Wayne Rooney latasi suorat sanat Tottenhamista
- Bruno Fernandes ennustaa, että Michael Carrickin suuruuden päivät ovat tulossa
- Ei kai taas? Nottinghamin päävalmentaja jälleen potkupuheiden kohteena
- Eddie Howe kommentoi potku-uhkaa: ”Minä eroaisin”
- Wayne Rooney latasi suorat sanat Tottenhamista
- Bruno Fernandes ennustaa, että Michael Carrickin suuruuden päivät ovat tulossa
- Ei voi olla totta – Liverpoolin jättihankinta loukkaantui ”vakavasti”
- Telegraph: Manchester United kiinnostunut Newcastle-tähdestä
- ”Täydellinen vapaapotku”: Manchester Unitedin supertalentti, 15, ampui joukkueensa voittoon
- Wayne Rooneyn poika paukutti hurjat lukemat Valioliiga-cupissa – Manchester United loppuotteluun
- Manchester City poistui voittajana Anfieldilta – toisen jakson maalijuhlat takasivat hurjan otatuksen
- Taas huono tulos – Eddie Howella on nyt paineet niskassaan: ”Tuntuu ikävältä”