Paikallislehti: David Moyes haluaa Englannin maajoukkuetopparin ja Man United -kasvatin

Sunderlandin tiimoilla tapahtuu. Manageri David Moyes haluaa tiettävästi kaksi täsmävahvistusta talven siirtomarkkinoilta.
Paikallislehti Northern Echo uutisoi, että Moyesin kiikareissa ovat Norwichin Robbie Brady ja Evertonin Phil Jagielka.
Echo tietää kertoa, että Bradysta on jo käyty jonkinlaisia neuvotteluja. Haaste on se, että tiettävästi myös Leicester, Burnley ja Crystal Palace ovat samoilla apajilla. Jagielka taas saattaisi olla irrotettavissa, sillä hän on pudonnut marraskuun jälkeen penkkimieheksi Evertonissa. 34-vuotiaasta topparista on tiettävästi kiinnostunut myös West Ham.
Merkittävän rajoitteen Moyesin shoppailulle tuo se, ettei Sunderlandin kassassa ole juuri rahaa (lue uutinen). Siitä huolimatta skottimanageri on lehden mukaan toiveikas, että edellä mainittu kaksikko voisi siirtyä Sunderlandiin. On hyvin mahdollista, että ostoja rahoitettaisiin muiden pelaajien myynneillä.
Jagielka on edustanut Evertonia kesästä 2007 lähtien. Vyöllä on 337 ottelua seuran paidassa. Englannin maajoukkueessa Jagielka on esiintynyt 40 kertaa.
Brady puolestaan on vasemman laidan pelaaja. Hän on Manchester Unitedin kasvatti, joka siirtyi Hullin kautta Norwichiin kesällä 2015. Tällä kaudella 25-vuotias Irlannin maajoukkuemies on iskenyt 23 ottelussa tehot 3+5.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Pelaako puolikuntoinen Erling Haaland Liverpoolia vastaan? – Näin Pep Guardiola vastasi
- Liverpool-tähti palasi harjoituksiin viiden kuukauden tauon jälkeen – Klopp: ”Näyttää todella lupaavalta”
- Wayne Rooney: Cristiano Ronaldo on kaikesta huolimatta edelleen Manchester Unitedin seuralegenda: ”Emme koskaan unohda sitä…”
- ”Se oli shokki” – Näin Thomas Tuchel kuvaili Chelsea-potkujaan
- Valioliigaseurat muuttivat sääntöjä uusille omistajille – ratkaiseeko Man United -kaupan?
- Manchester Unitedin luottopelaajalle jatkosopimus
- Kylmä suihku ostajaehdokkaille: Man Unitedin velkavuori kasvoi lähes 70 miljoonalla eurolla
- Guardian: Mason Mount haluaa siirtyä Bayern Müncheniin – perässä kolme muutakin suurseuraa
- Nuuskan käyttö huolettaa Englannin jalkapallossa – maajoukkuepelaaja on ”täysin riippuvainen”
- Tottenhamin Richarlison suuttui tulisesti lehtiväitteestä: ”Hävetkää!”
- Nuuskan käyttö huolettaa Englannin jalkapallossa – maajoukkuepelaaja on ”täysin riippuvainen”
- Tottenhamin Richarlison suuttui tulisesti lehtiväitteestä: ”Hävetkää!”
- Athletic: Liverpool kiinnostunut Chelsean luottopelaajasta – hintalappu 80 miljoonaa euroa
- ”En ymmärrä miksi minusta maksettiin niin paljon” – 80 miljoonan euron Chelsea-pelaaja kummasteli siirtosummaansa
- Valioliigaseurat muuttivat sääntöjä uusille omistajille – ratkaiseeko Man United -kaupan?
- Guardian: Mason Mount haluaa siirtyä Bayern Müncheniin – perässä kolme muutakin suurseuraa
- Manchester Unitedin luottopelaajalle jatkosopimus
- Loistouutisia Liverpoolille: Ykköskärki palasi harjoituksiin – myös pitkäaikaispotilaan tilanne parantunut
- Kylmä suihku ostajaehdokkaille: Man Unitedin velkavuori kasvoi lähes 70 miljoonalla eurolla
- Rio Ferdinand sai Cristiano Ronaldon itkun partaalle – ”Kiusaamisen rajamailla”