Swansea varmistanut kesän ensimmäisen pelaajahakintansa Hollannista
Kuva: Getty Images
Swansea City julkisti torstaiaamuna kesän ensimmäisen pelaajahankintansa. Walesilaisseura kertoi virallisilla kotisivuillansa pestanneen hollantilaismaalivahti Erwin Mulderin kolmen vuoden sopimuksella.
Koko uransa Hollanin pääsarjaa pelannut Mulder torjui jatkosopimustarjouksen Heerenveenissä. Hän on aiemmin edustanut Feyenoordia ja Excelsioria.
Mulder ei ole vielä toistaiseksi pelannut yhtään maajoukkueottelua Hollannin paidassa, mutta oli mukana hollantilaisvalmentaja Bert van Marwijkin alustavassa pelaajalistassa vuoden 2012 EM-kisoja varten. Hän oli kuitenkin yksi useista pelaajista, jolle ei tarjottu paikkaa lopputurnauksessa.
Swansea on Sky Sportsin mukaan myös lähellä kahta muuta pelaajahankintaa. Valioliiga-seura on edennyt jatkoneuvotteluihin Las Palmas -puolustaja Roque Mesan kanssa. He ovat myös lähellä varmistaa yhden vuoden mittaisen lainasiirron Chelsea-hyökkääjä Tammy Abrahamille.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Puolivälieriin! Aston Villa onnistui kovassa paikassa
- Mitä trillereitä! Crystal Palace ja Nottingham dramaattisissa europeleissä
- Chelseasta kova väite – vuotaja on löydetty
- Igor Tudoria uhkaa toimintakielto
- Bruno Fernandesista pelaajayhdistyksen vuoden pelaaja? Näin Michael Carrick kommentoi
- ”Kertoo paljon hänestä” – Näin Arne Slot reagoi Mohamed Salah’n peliesitykseen
- Michail Antonio: Graham Potter savusti minut ulos West Hamista
- Eddie Howe otti kantaa Sandro Tonalin tilanteeseen
- Gary Neville: Manchester Unitedin on vahvistettava tätä pelipaikkaa kesän siirtoikkunassa
- Liverpool hirmuvireessä Mestarien liigassa – Tottenham palasi voittokantaan