Ruotsin MM-sankari paljastaa olevansa José Mourinhon yllätyskohde siirtomarkkinoilla – ”Kiinnostusta on”

Ruotsin maajoukkuekapteeni Andreas Granqvist paljastaa Manchester Unitedin olevan konkreettisesti kiinnostunut puolustajan palveluksista. 33-vuotias toppari palasi kesällä kotikaupunkinsa seuraan Helsingborgin riveihin.
Granqvist oli MM-kisoissa Ruotsin tärkeimpiä pelaajia johdatettuaan maan puolivälieriin. Tie nousi pystyyn Englantia vastaan.
– Kiinnostusta on. Yleensä se ei ole mitään, kun se on lehdessä.
– Tuleeko sitten konkreettista tarjousta tammikuussa, saan sen Helsingborgissa ja tarkastelen sitä siellä. Tällä hetkellä mitään ei ole tullut, Granqvist kommentoi joukkueen edellisen Falkenburgia vastaan pelatun ottelun jälkeen.
33-vuotias Granqvist on pelannut urallaan aiemmin Englannissa Wiganin riveissä. Puolustaja on pelannut myös Groningenissa, Krasnodarissa ja Genoassa.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Newcastle ja Fulham kilpailevat Norjan maajoukkuepelaajasta
- Fulhamille lisää Serbian maajoukkuekokemusta Serie A: sta – 10 miljoonan keskikenttäpelaaja matkaa Lontooseen Torinosta
- Everton-kasvatti julkaisi hyvästinsä kotiyhteisölle: ”Tiedän että monet eivät ymmärrä”
- Jättiyllätys! João Cancelo on siirtymässä Manchester Citystä pois
- Brighton värväsi Ruotsin maajoukkueen keskikenttäpelaajan – Moises Caicedon nimi ei poistu siirtohuhuista
- Jonjo Shelvey on lähdössä Newcastlesta seitsemän vuoden jälkeen
- Lähde: Arsenalin brasilialaislaituri matkalla Teemu Pukin joukkuetoveriksi
- Newcastlen Eddie Howe otti kantaa ranskalaisvirtuoosin siirtotilanteeseen – käskijän kanta varsin selkeä
- Leeds-toppari siirtyy José Mourinhon komentoon – tutut lähteet kertovan sopimuksen olevan jo pöydällä
- Arsenalin onnistuminen sopimusneuvotteluissa alleviivautuu – kultakimpale löi nyt esteen PSG:lle
- Asiantuntija ihmetteli tuomarointia Liverpool-tähden ruman tempun kohdalla: ”Hän tietää, että hänet olisi pitänyt ajaa ulos”
- José Mourinho paljasti: Huipputopparin Tottenham-siirto kariutui vain muutaman miljoonan euron vuoksi: ”Tottenham ei auttanut minua”
- ”Tämä ei tunnu hyvältä” – Jürgen Klopp pohdiskeli Liverpoolin cup-jahdin päättymisen syitä
- Jättiyllätys! João Cancelo on siirtymässä Manchester Citystä pois
- Sky: Internazionale haluaa Manchester Unitedin pitkäaikaisen topparin
- Erik ten Hag kommentoi Christian Eriksenin loukkaantumista
- Arsenalin onnistuminen sopimusneuvotteluissa alleviivautuu – kultakimpale löi nyt esteen PSG:lle
- The Athletic: Tottenhamin varmana pidetty puolustajakauppa pysähtyi – entinen Arsenal-tähti oli jo matkalla korvaajaksi
- Jürgen Kloppin turhautuminen tiivistyi käänteispsykologiaan: ”En koskaan edes ollut niin hyvä”
- Lähde: Arsenalin brasilialaislaituri matkalla Teemu Pukin joukkuetoveriksi