Everton-luotsi kommentoi kauhuloukkaantumista: ”Tämä on tärkeämpää kuin jalkapallo”
Kuva: Getty Images
Koko valioliigaviikonlopun – ja luultavasti koko kauden – ikävin tapahtuma nähtiin sunnuntaina Evertonin ja Tottenhamin välisessä ottelussa. Vierasjoukkueen Heung-Min Son ajoi rajusti Evertonin André Gomesin jaloille, ja kaupan päälle tämä törmäsi myös Serge Aurieriin. Portugalilaisen jalka vääntyi luonnottomaan asentoon, ja edessä on luultavasti pitkä toipilasjakso (lue lisää).
Evertonin päävalmentaja Marco Silva antoi pelin jälkeen huolestuneita kommentteja suojattinsa ja maanmiehensä jalan tilasta.
– André on mennyt sairaalaan. Hän on lääkäritiimimme kanssa ja on parempi odottaa tilannepäivitystä. Tietysti tämä on ikävä hetki meille kaikille joukkueena. Tämä on tärkeämpää kuin jalkapallo. Annamme Andrélle kaiken tukemme, Silva totesi Evertonin Twitter-tilin mukaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Thomas Frank kertoi mielipiteensä Tottenham-kapteenin ylilyönnistä
- Bruno Fernandes loukkaantui – Rúben Amorim vaatii muilta pelaajilta tasonnostoa
- John Terry: Chelsean hankittava kokemusta joukkueeseensa
- Andoni Iraola kertoi mielipiteensä Antoine Semenyon tulevaisuudesta
- MD: Barcelonan ja Englannin maajoukkuetopparin sopimusneuvottelut loppuivat lyhyeen
- Enzo Maresca vahvisti: Chelsea-hyökkääjät palaavat kokoonpanoon viikonlopun huippuottelussa
- Thomas Frank: Tottenham-pelaajien pidettävä itsestään huolta jouluna – ”Meillä olisi isompi ongelma, jos…”
- Arsenal eteni rangaistuspotkuilla liigacupin välieriin – Arteta ylpeä yhdestä asiasta: ”Kun sellaista tapahtuu…”
- Arsenal ja Crystal Palace järjestivät trillerin puolivälierässä
- Mediatiedot: Tässä on Antoine Semenyon todennäköisin ostaja
