Paul Pogba tyytymätön tilanteeseensa Manchester Unitedissa: ”En ole koskaan kokenut samanlaista”
Kuva: Getty Images
Paul Pogba sanoo kärsivänsä uransa hankalimmasta ajanjaksosta Manchester Unitedissa, jossa hänen peliaikansa on jäänyt yllättävän niukaksi tällä kaudella.
Pogba on pelannut 10 kertaa Manchester Unitedille Valioliigan ja Mestarien liigan otteluissa. Avaukseen Ole Gunnar Solskjær on nimennyt 27-vuotiaan keskikenttäpelaajan kuitenkin vain puolessa näistä peleistä.
Pogba on vähäisestä vastuustaan huolimatta pitänyt avainpelaajan asemasta kiinni Ranskan maajoukkueessa.
Sekä Huuhkajia että Portugalia vastaan viime viikolla avannut Pogba myöntääkin olevansa tyytyväinen siihen, miten maajoukkuetauko on antanut hänelle hengitystilaa ongelmallisen seuratilanteen keskellä.
– Tämä on hankala ajanjakso, enkä ole koskaan kokenut samanlaista urani aikana, Pogba kertoi televisiokanava RTL:n haastattelussa viitaten vähäiseen peliaikaansa.
– Ranskan maajoukkue on minulle tuulahdus raikasta ilmaa. Olemme hyvin iloisia, kun tulemme tänne ja näemme toisiamme. Seuran kanssa tilanne ei ole sama.
– Me olemme hyvin yhtenäinen ryhmä. Se on taianomaista. Me ymmärrämme kaikkien olevan iloisia saapuessaan tänne, ja se tekee suuren eron.
Artikkeli jatkuu upotuksen jälkeen.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Puolivälieriin! Aston Villa onnistui kovassa paikassa
- Mitä trillereitä! Crystal Palace ja Nottingham dramaattisissa europeleissä
- Chelseasta kova väite – vuotaja on löydetty
- Igor Tudoria uhkaa toimintakielto
- Bruno Fernandesista pelaajayhdistyksen vuoden pelaaja? Näin Michael Carrick kommentoi
- ”Kertoo paljon hänestä” – Näin Arne Slot reagoi Mohamed Salah’n peliesitykseen
- Michail Antonio: Graham Potter savusti minut ulos West Hamista
- Eddie Howe otti kantaa Sandro Tonalin tilanteeseen
- Gary Neville: Manchester Unitedin on vahvistettava tätä pelipaikkaa kesän siirtoikkunassa
- Liverpool hirmuvireessä Mestarien liigassa – Tottenham palasi voittokantaan