Mohamed Salahin ”paras ystävä” povaa: Liverpool-tähti saattaa pysyä Anfieldilla vielä 4-6 vuotta
Kuva: Getty Images
Mohamed Salah saattaa pelata vielä 4-6 vuotta Liverpoolissa, sanoo joukkueen entinen puolustaja Dejan Lovren.
Salah myönsi joulukuun puolivälissä, ettei hänen tulevaisuutensa välttämättä lepää Anfieldilla. Egyptiläistähteä on yhdistetty viimeistään siitä lähtien Real Madridiin ja Barcelonaan, joita 28-vuotias kehui vuolaasti AS:n haastattelussa.
Salahin läheisimpiin ystäviin Liverpoolissa lukeutunut Lovren voi kuitenkin vahvistaa, ettei hänen entinen joukkuetoverinsa ole antanut minkäänlaisia viitteitä aikeista mennä ja siirtyä toiseen seuraan.
– Olen yhä yhteydessä Salahiin. Olemme parhaita ystäviä. Puhumme kaikesta, Lovren kertoi talkSPORTin haastattelussa.
[readmore from=Liverpool]
– Mo on omistautunut Liverpoolille, kaikille seuran faneille sekä hänelle itselleen. Hän on itsensä kovin kriitikko, kun asiat eivät mene niin, miten pitäisi. En ole yllättynyt, että hänen henkilökohtaiset suorituksensa ovat yhä ilmiömäisellä tasolla.
– Rakkautta on oltava molempiin suuntiin (sekä Salah että Liverpool). Minun näkemykseni mukaan tilanne on nyt tämä, joten miksei hän jäisi?
– Mo on pelaajauransa parhaassa vaiheessa 28 vuoden ikäisenä – ehkä hän näyttää hieman vanhemmalta – mutta hän on vireensä huipulla. Miksei hän jäisi vielä neljäksi, viideksi tai kuudeksi vuodeksi?
LUE MYÖS:
Vain Tuohen vanhoille asiakkaille: 1€ talletuksella 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- Missä Mohamed Salah pelaa ensi kaudella? Egyptin maajoukkueen valmentaja kertoi mielipiteensä
- Tottenhamin ex-pelaaja väittää: Seura on hankkinut vääränlaisia pelaajia
- Putoaako Tottenham? Näin Mauricio Pochettino kommentoi
- Florian Wirtz kertoi vaikeasta syyskaudestaan
- Chelsea-pelaaja Barcelonan mahdollisesta kiinnostuksesta: ”Olisi vaikea kieltäytyä”
- Declan Rice ja Bukayo Saka jättivät maajoukkueen – Thomas Tuchel kertoi mielipiteensä: ”Ymmärrän, miltä tämä näyttää”
- ”Liian vanha” Roy Hodgson, 78, perusteli yllätyspaluutaan – kertoi tylsistyneensä eläkkeellä
- Valioliigasta romahtanut seura hävisi ruman riidan oikeudessa – vaati 120 miljoonaa euroa pelaajan kuoleman jälkeen
- BBC: Tottenham on erittäin lähellä valmentajapalkkausta
- Sky: Mieli muuttui – Roberto De Zerbi valmis neuvottelemaan Tottenhamin kanssa
- Valioliigasta romahtanut seura hävisi ruman riidan oikeudessa – vaati 120 miljoonaa euroa pelaajan kuoleman jälkeen
- Liverpool-legendat eivät näe West Ham -tähteä Mohamed Salah’n korvaajana: ”Pidän häntä huippupelaajana, mutta…”
- ”Liian vanha” Roy Hodgson, 78, perusteli yllätyspaluutaan – kertoi tylsistyneensä eläkkeellä
- BBC: Tottenham on erittäin lähellä valmentajapalkkausta
- Tottenhamin valmentajakandidaatti otti kantaa huhuihin: ”Mielipiteeni ei ole muuttunut”
- Bernardo Silva kertoi miksi on suunnitellut jättävänsä Manchester Cityn
- Englannin pelaaja sai vihellyskonsertin omilta kannattajilta – näin joukkuetoveri reagoi
- Bukayo Saka, Declan Rice ja kuusi muuta jättävät Englannin maajoukkueleirin
- Sky: Mieli muuttui – Roberto De Zerbi valmis neuvottelemaan Tottenhamin kanssa
- Thomas Tuchelilta suora arvio Harry Maguiren paikasta MM-kisajoukkueessa