”Hän yritti polttaa heidän asuntonsa” – Sergio Aguero muisteli Mario Balotellin räjähdysherkkää aikaa Manchester Cityssä
Kuva: Getty Images
Sergio Agüero on on muistellut Mario Balotellin värikästä aikaa Manchester Cityssä. Entinen Manchester Cityn hyökkääjä onnistui aiheuttamaan lyhyen City-jaksonsa aikana kiistatilanteita kentällä ja sen ulkopuolella.
Balotelli pelasi Cityssä kolme vuotta vuosina 2010-2013. Italialaisen ura on sittemmin valunut pohjamutiin.
Hyökkääjä edustaa nykyisin Serie B -seura A.C. Monzaa maan toiseksi korkeimmalla sarjatasolla.
Agüero paljasti Twitch-lähetyksessään Balotellin onnistuneen suututtamaan Manchesterissa asuessaan jopa naapurinsa.
– Kun Balotelli teki maalin Manchester Unitedia vastaan sanoin hänelle: ”Mitä tarkoitat tuolla tekstillä miksi aina sinä?” Sinä parkkeerasit autosi Louis Vuitton -kaupan kulmaukseen?, Agüero kertoi streamissaaan.
– Hänen naapurinsa valitti ja hän yritti polttaa heidän asuntonsa ampumalla raketteja ikkunasta, mutta epäonnistui.
– Minä sain kaiken sen p*skan mitä Balotellista sanottiin julkisuudessa ja minä huomautin siitä hänelle. Hän sanoi minulle: ”Kaikki tuo on valhetta. Kaikki on minun kohdalla hyvin. Asiat eivät ole niin kuin ihmiset luulevat.
Agüero ja Balotelli voittivat keväällä 2012 Cityssä yhdessä seuran vuosikymmenen ensimmäisen valioliigamestaruuden. Italialainen oli syöttämässä Agüeron lisäajan voittomaalia päätöskierroksella QPR:ää vastaan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Liverpool-legenda Ian Rush sairaalassa
- Tottenhamin Brennan Johnson toisen Valioliiga-seuran kiikarissa
- Mohamed Salah palasi Liverpoolin kokoonpanoon – näin kommentoi Arne Slot
- Jättipaukku lähellä: nuhaisesti pelannut Arsenal nujersi sarjajumbon vain vaivoin
- Tämä oli videotuomarin näkemys Liverpool–Brighton-ottelussa puhuttaneesta tilanteesta
- Mohamed Salah nauratti toimittajia Brighton-voiton jälkeen
- Loukkaantumisista kärsinyt Cole Palmer osui heti paluuottelussaan – Everton ei pystynyt selättämään peikkoaan
- Liverpool otti vapauttavan voiton – Mohamed Salah teki historiaa
- Valioliigapeluri jätettiin ulos AFCONista: ”Kyse ei ole jalkapallosta”
- Chelsea haluaa hollantilaislupauksen – Man United ja Newcastle myös kiinnostuneita
- Tämä oli videotuomarin näkemys Liverpool–Brighton-ottelussa puhuttaneesta tilanteesta
- Mohamed Salah nauratti toimittajia Brighton-voiton jälkeen
- The Sun: Arsenal-toppari osallisena välikohtauksessa Lontoossa
- Liverpool otti vapauttavan voiton – Mohamed Salah teki historiaa
- Jättipaukku lähellä: nuhaisesti pelannut Arsenal nujersi sarjajumbon vain vaivoin
- Valioliigapeluri jätettiin ulos AFCONista: ”Kyse ei ole jalkapallosta”
- Chelsea haluaa hollantilaislupauksen – Man United ja Newcastle myös kiinnostuneita
- Mohamed Salah voi pelata Brightonia vastaan – yhdellä ehdolla
- Liverpool teki ison päätöksen Mohamed Salahista!
- Mikel Arteta näpäytti toimittajaa: ”50 ottelua”