”Liian aikaisin!” – Gareth Balen agentilta täystyrmäys Tottenham-hyökkääjän siirtopuheille
Kuva: Getty Images
Tottenhamin lainapelaaja Gareth Bale ei ole vielä päättänyt, missä hän haluaa ensi kaudella pelata, sanoo hyökkääjän agentti Jonathan Barnett.
Balen kommentit hänen tulevaisuudensuunnitelmistaan herättivät paljon keskustelua aiemmin tällä viikolla. Walesilainen vaikutti sulkeneen oven Tottenhamiin jäämiselle, kun hän kertoi kaavailevansa kesäpaluuta Real Madridiin.
– Alkuperäinen suunnitelmani oli viettää tämä kausi Tottenhamissa ja EM-kisojen jälkeen minulla on vielä vuosi sopimustani jäljellä Real Madridissa. Suunnitelmani on palata Real Madridiin. Totta puhuen se on ainoa asia, mitä olen suunnitellut, totesi Bale tiistaina.
Barnett kertoi kuitenkin perjantaina ESPN:lle, että puheet hänen asiakkaansa tulevaisuudesta tulevat ”liian aikaisin”.
Barnett sanoi myös, että Balen tiistaiset kommentit ”otettiin täysin kontekstin ulkopuolelta”, potkaisten oven laiturin mahdolliselle Tottenham-jatkolle taas sepposen selälleen.
[readmore from=Tottenham]
– Lopulliselle päätökselle ei ole minkäänlaista takarajaa. Juuri nyt hän keskittyy vain pelaamiseen, lisäsi Barnett BBC Sport Walesin haastattelussa.
Bale palasi Tottenhamiin viime kesänä vuoden mittaisella lainasopimuksella.
Hänellä oli aluksi vaikeuksia murtautua José Mourinhon kokoonpanoon, mutta viime kuukausien parantunut vire on auttanut häntä maalaamaan 10 kertaa 25 otteluun kaikki kilpailut mukaan lukien tällä kaudella.
LUE MYÖS:
LUE MYÖS:
- Ylivoimaisen voittajan on helppo hymyillä – Man United jyräsi vastustajansa Azerbaidžanista
- Man Unitedin hyökkääjä, 15, hätkähdytti hattutempullaan – pysäyttääkö superjunioria enää mikään?
- Ayyoub Bouaddi vannoo Rodrin nimeen
- Myh’ailo Mudryk loukkaantui – viikkokausiksi sivuun pelikentiltä
- Miksei Barcelona hankkinut Marcus Rashfordia? Näin urheilujohtaja vastasi
- Chelsean toppari joutui jättämään pelin kesken – Xabi Alonsolta huojentavia uutisia
- Manchester United palaa pitkästä aikaa Mestarien liigaan – Carrick: ”Täällä meidän pitäisikin olla, vaikka…”
- Bradley Barcola jätti kentän kivuissaan – Andoni Iraola avasi jättihankinnan tilannetta
- Lähde: Richarlison haluaa mitätöidä sopimuksensa – tähtäimessä lapsuuden unelmaseura
- Mauricio Pochettino puhui mahdollisesta paluusta Tottenhamiin
- Pep Guardiola halusi tähtipelaajan Cityyn: ”Man Unitedin paras pelaaja”
- Huhhuh, mikä nousu! Chelsea takoi alle varttiin neljä kaappia yhdeksän maalin trillerissä
- Brentford teki linjauksen: tikari hyväksytään katsomossa, lastenrattaat ei
- Arsenal loi ja tuhlaili Napolissa
- Liverpool punnersi Atlético Madridin ohi
- Gabriel Jesus yllättyi Arsenalin ratkaisusta: ”Kukaan ei kertonut minulle siitä mitään”
- Xabi Alonso otti kantaa Chelsean kesähankinnan tilanteeseen: ”Todella turhauttavaa hänen kannaltaan”
- Xabi Alonso lupaa huippulupaukselle isompaa roolia: ”Kausi on pitkä”
- Yksi viihdyttävimmistä – keskikentän kikkakone laittaa nappulakengät naulaan
- Jättipaljastus: Man United sanoi ei nuorelle Kylian Mbappelle