Huippuseuroihin huhuttu David Raya on hylännyt Brentfordin sopimustarjoukset: ”Emme päässeet yhteisymmärrykseen”
Brentfordin maalivahti David Raya sanoo olevansa todella tyytyväinen seurassa, vaikka hän on hylännyt jo kaksi jatkosopimustarjousta.
Raya, 27, on ollut huipputärkeässä roolissa Brentfordin pelisysteemissä siirryttyään seuraan kesällä 2019 Blackburnista.
Espanjalaistorjuja on pelannut tällä kaudella isoimmat minuutit kaikista Brentfordin pelaajista, mutta hänen tulevaisuutensa seurassa on auki, sillä hänen sopimuksensa päättyy ensi kauden jälkeen.
Jos uutta diiliä ei synny, ensi kesä on käytännössä Brentfordin viimeinen mahdollisuus saada hänestä merkittävä korvaus. Siirtohuhuissa häntä on viety Tottenhamiin, Chelseaan ja Manchester Unitediin.
– Minusta nyt ei ole oikea hetki tehdä sopimusta. Olen todella, todella onnellinen ja juuri nyt ajattelen sitä, että teen parhaani joukkueen eteen päästäksemme europeleihin, kommentoi Raya BBC:n mukaan.
– Minulle tarjottiin uutta sopimusta viime vuonna ja tammikuussa, mutta emme päässeet yhteisymmärrykseen.
– Juuri tällä hetkellä uusi sopimus on toissijainen asia. Tärkein asia on joukkue ja ottelut. Katsotaan toukokuussa, missä olemme.
– Ikinä ei voi tietää, mitä kulman takana odottaa. En voi sanoa mitään siitä, mitä kesällä tapahtuu. En osaa edes sanoa, mitä lauantaina tapahtuu.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Manchester Unitedin virallinen tiedote: Uuden stadionin hanke eteni merkittävästi
- Toimittaja: Manchester City maksaa Enzo Marescasta ison korvauksen Chelsealle
- Marcus Rashford: Englannin pitää kehittyä yhdessä asiassa taistellakseen menestyksestä
- MM-kisapelaajalle tulossa siirto jättisummalla – onko tässä korvaaja?
- Toimittaja: Tottenham tekemässä jättitarjousta Valioliiga-tähdestä – yli 100 miljoonaa tiskiin
- Valioliigamestari avautui MM-vuoden otteluruuhkasta – ”Järjetöntä”
- Toimittaja: Man City tekemässä jättitarjousta Englannin MM-tähdestä
- Hurja huhu: Tottenham on lyömässä 70 miljoonaa tiskiin
- Tottenhamin MM-taituri sai tarpeekseen – haluaa lähteä heti kesällä
- Lähde: Tottenham suunnittelee jättihankintaa – yrittää kaapata MM-kisatähden
- Tottenhamin MM-taituri sai tarpeekseen – haluaa lähteä heti kesällä
- Hurja huhu: Tottenham on lyömässä 70 miljoonaa tiskiin
- Lähde: Tottenham suunnittelee jättihankintaa – yrittää kaapata MM-kisatähden
- Toimittaja: Tottenham tekemässä jättitarjousta Valioliiga-tähdestä – yli 100 miljoonaa tiskiin
- Newcastle hylkäsi jättitarjouksen Sandro Tonalista
- Toimittaja: Man City tekemässä jättitarjousta Englannin MM-tähdestä
- Valioliigamestari avautui MM-vuoden otteluruuhkasta – ”Järjetöntä”
- Tähtihankinta – Joel Pohjanpalon ex-joukkuekaveri Valioliigaan
- Toimittaja: West Hamin keskikentän sensaatio matkalla Tottenhamiin
- Frank Lampard on saamassa uuden sopimuksen