L’Équipe: West Hamin laitahyökkääjä haluaa jättää Valioliigan – neuvottelut käynnissä
Saïd Benrahma on edustanut West Hamia reilun kolmen vuoden ajan.
West Ham lainasi Benrahman Brentfordista lokakuussa 2020. Muutamaa kuukautta myöhemmin West Ham lunasti pelaajan itselleen noin 23 miljoonalla eurolla.
Algerian A-maajoukkueeseen kuuluva laitahyökkääjä on jäänyt kuluvalla kaudella pienelle vastuulle West Hamissa.
David Moyes on osoittanut, ettei Benrahma ole järin tärkeä osa luotsin suunnitelmia. Benrahma sai alkukaudella varsin mukavasti minuutteja, mutta laitahyökkääjä on sittemmin jämähtänyt penkille.
L’Équipen saamien tietojen mukaan Lyon on halukas hankkimaan Benrahman tammikuun siirtoikkunassa.
Lyon pelaa surkeaa kautta ja on viettänyt käytännössä koko kauden putoamisviivan alapuolella. Joukkue on tosin piristynyt viime viikkoina ja noussut ensimmäistä kertaa viikkokausiin putoamisviivan yläpuolelle. L’Équipen mukaan Lyon aikoo vahvistaa merkittävästi joukkuettaan tammikuussa.
Lyon on ollut jo yhteydessä Benrahmaan ja pelaaja on innoissaan mahdollisuudesta siirtyä ranskalaisseuraan.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Crystal Palacen alakulo sai jatkoa – nuorukainen iski Tottenham-uransa avausmaalin
- Thomas Frankilta suorat sanat Tottenhamista: ”Olemme mukana Mestarien liigassa, mutta…”
- Italian suurseura Crystal Palacen hyökkääjän kintereillä
- BBC: Kapteeni jättää Crystal Palacen vasta kesällä – saa pian aloittaa sopimusneuvottelut muiden seurojen kanssa
- Christian Eriksen ei pitänyt Rúben Amorimin väitteestä: ”Se ei auttanut meitä ollenkaan”
- Liverpoolin megahankinta osui vihdoin: ”Minun on hyväksyttävä tämä”
- Pep Guardiola sankaristaan: ”Välillä huudan hänelle, ja välillä haluan suudella häntä”
- ”Hän on taktinen nero” – Unai Emery kerää isoa kiitosta
- Seuralegenda huolissaan Arsenalin ongelmasta: ”Emme voi jatkaa näin”
- Unai Emery toppuutteli mestaruuspuheita: ”En ajattele sitä”
- Florian Wirtz onnistui viimein maalinteossa – Arne Slot: ”Joukkue on jo nähnyt sen, mitä hän tuo meille”
- Enzo Maresca kommentoi Cole Palmerin kiukkuilua
- Wolverhampton teki kyseenalaista valioliigahistoriaa
- Rúben Amorim vaihtoi pelaajansa pelipaikkaa – tuotti heti tulosta: ”Tiesin siitä jo muutama päivä sitten”
- Seuralegenda huolissaan Arsenalin ongelmasta: ”Emme voi jatkaa näin”
- Mikel Arteta kritisoi omiaan: ”Se jää takaraivoon”
- Ollie Watkins hiljensi Stamford Bridgen – Aston Villa kolmen pisteen päässä Valioliigan kärkipaikasta
- Sean Dyche latasi suorat sanat tuomaritoiminnasta: ”Olen täysin ymmälläni”
- ”Hän on taktinen nero” – Unai Emery kerää isoa kiitosta
- Pep Guardiola sankaristaan: ”Välillä huudan hänelle, ja välillä haluan suudella häntä”