ESPN: Saudi-Arabiaan yhdistetty André Onana haluaa jäädä Manchester Unitediin
André Onana haluaa jäädä Manchester Unitediin, kertoo ESPN.
Mediatietojen mukaan maalivahti on herättänyt kiinnostusta Saudi-Arabiassa, mutta Onanan tavoite on jäädä nykyiseen seuraansa, vaikka hän saisi tarjouksen Saudi-Arabiasta.
ESPN:n mukaan Onana, 28, suunnittelisi maisemanvaihdosta vain siinä tapauksessa, jos hänen palveluksiaan ei enää kaivata Manchester Unitedissa.
ESPN:n saamien tietojen mukaan Manchester United suunnittelee hankkivansa uuden maalivahdin kesän siirtoikkunassa. Manchester Unitedin maalivahtiosasto voi mennä täysin uusiksi, sillä kakkosvahti Altay Bayındır kaipaa enemmän peliaikaa ja kolmosvahti Tom Heaton jättää seuran kesällä.
Manchester United maksoi Onanasta reilut 50 miljoonaa euroa Internazionalelle kesällä 2023. Onana on pelannut Manchester Unitedissa vajaat kaksi kautta, muttei ole onnistunut vastaamaan suuriin odotuksiin ja on esiintynyt hyvin epätasaisesti.
Onanan nykyinen sopimus Manchester Unitedin kanssa päättyy kesällä 2028.
LUE MYÖS
- Manchester United suli täysin – lähtö tuli cupista
- Raheem Sterling kaahasi ja kolaroi – autosta tehtiin raskauttava löytö
- Enzo Marescalla hirtti kiinni: ”Jauhetaan yhdestä tilanteesta, kun me pelasimme kymmenellä”
- Virallista: Tottenham-hylkiö löysi uuden seuran
- Manchester United menettämässä superlupauksensa Espanjaan – Barcelona ja Real Madrid molemmat perässä
- Liverpool pelaa tahmeaa alkukautta – Jamie Carragher syyttää pelaajia: ”Olleet todella heikkoja jo pitkään”
- Tottenhamin Roberto De Zerbiltä uhmakasta puhetta: ”Tulemme takomaan maaleja ja voittamaan”
- Gianluigi Donnarumma: Isot muutokset eivät vaikuta Man Cityn tavoitteisiin – ”En pidä siitä sanasta”
- Nähdäänkö Arsenalin superlupaus jo Valioliigassa? – Näin Mikel Arteta vastasi
- Uusi ennätys rikki – Max Dowman, 16, teki kaksi maalia liigacupissa
- Uusi ennätys rikki – Max Dowman, 16, teki kaksi maalia liigacupissa
- Man Unitedille raju uutinen – iso menetys uhkaa
- Jamie Carragher nimesi Valioliiga-historian parhaat wingbackit
- Lähde: Kaksi suurseuraa Arsenalin laitahyökkääjän perässä
- Romano: tässä on Yves Bissouman uusi seura
- Alan Shearer Bruno Fernandesin tempusta: ”Se oli säälittävää”
- Espanjassa noustiin Bobby Charltonin historiallisiin lukemiin
- James Milner palaa Liverpooliin – tässä roolissa
- Murskavoitto Valioliigassa – Newcastle jäi jyrän alle
- Liverpool-luotsi Andoni Iraola: Ymmärrän kannattajien turhautumisen