Antoine Semenyo on solminut viisivuotisen jatkosopimuksen Bournemouthin kanssa kesään 2030 saakka. Kirsikat ilmoitti tähtensä jatkosta tiistai-iltana.

Semenyo, 25, on edustanut Bournemouthia tammikuusta 2023 lähtien. Laituri siirtyi tuolloin seuraan Bristol Citystä.

Semenyo on takonut 89 otteluun 22 maalia kaikki kilpailut mukaan lukien. Viime kaudella osumia syntyi 13.

Semenyo yhdistettiin ennen jatkosopimusta Manchester Unitediin, Liverpooliin ja Tottenhamiin brittimediassa.

– Olen kasvanut tässä seurassa niin paljon sekä kentällä että sen ulkopuolella. Olen hyvin tyytyväinen jatkosopimukseen juuri ennen harjoituskauden alkua, Semenyo kommentoi Bournemouthin tiedotteessa.

– Tämä on hieno paikka olla ja odotan innoissani paluuta Bournemouthin vahvuuteen. Haluan jatkaa kovaa työntekoa tulevalla kaudella, joka on jo oven takana.

AFC Bournemouth 🍒

@afcbournemouth
We're delighted to announce that Antoine Semenyo has signed a new contract at #afcb ❤️

Up the Cherriessss 🍒

LUE MYÖS!