Chelsean nimimies ei halua harjoitella – oli vielä tiistaina mukana
Kuva: Getty Images
Chelsea antoi keskikenttäpelaaja N’Golo Kantélle luvan jäädä pois keskiviikon harjoituksista, kertoo Sky Sports. Ranskalainen oli ilmaissut olevansa huolissaan turvallisuuden puolesta koronakriisin keskellä.
Kanté, 29, palasi harjoituksiin tiistaina Cobhamissa. Kyseessä oli ensimmäinen päivä, jolloin Valioliigan seurat saivat harjoitella pienryhmissä. Keskiviikkona mies ei kuitenkaan halunnut enää harjoitella.
Entisen Leicesterin pelaajan isoveli kuoli sydänkohtaukseen vain viikkoja ennen vuoden 2018 MM-lopputurnausta. Muutamaa kuukautta aiemmin Kanté oli itse pyörtynyt harjoituksissa.
[readmore from=koronavirus]
Keskiviikkona uutisoitiin, että Watfordin kapteeni Troy Deeney ei palaa vielä harjoituksiin. Hän on huolissaan pienen poikansa terveydestä.
Pelaajayhdistys on pyytänyt Valioliigaa tutkimaan tarkemmin koronaviruksen vaikutusta etnisiin vähemmistöihin kuuluviin pelaajiin.
Britannian tilastoviranomaisen mukaan mustaihoiset henkilöt ovat lähes kaksi kertaa suuremmassa vaarassa kuolla koronaan verrattuna valkoihoisiin.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tottenham ei kestänyt paineita – suli totaalisesti putoamistaistelun kannalta tärkeässä pelissä
- Manchester City löysi yllättävän sankarin liigacupin finaalissa
- Manchester Citylle iso menetys ennen liigacupin finaalia
- Sunderland kaatoi Newcastlen Tyne-Wear Derbyssa
- Liigacupin finaalin tuomari ei saa viheltää Liverpoolin pelejä – taustalla yllättävä syy
- Fulhamin iso hyökkääjäkauppa kaatui – ”Emme päässeet sopuun”
- Toimittaja: Chelsea-luotsia uhkaa potkut
- Chelsean ja Strasbourgin fanit protestoivat yhdessä omistajia vastaan – ”Tämä voi olla mullistava hetki jalkapallon historiassa”
- Evangelos Marinakis on ”erittäin tervetullut” Tottenhamin stadionille viime kesän tapahtumista huolimatta
- Pep Guardiola: Man City on lähellä parastaan – ”Ei täydellinen, mutta hyvä”
- Kun Trent Alexander-Arnold jäi ulos Englannin kokoonpanosta, seurasi törkeitä huhuja
- Kakkosvahdit vastakkain Arsenalin ja Man Cityn välisessä liigacupin finaalissa
- Nyt tuli selitys – tästä Man United -leirissä raivottiin
- Miksi Antoine Semenyo saa pelata Man Cityn kanssa liigacupissa, mutta Marc Guéhi ei?
- Liverpoolille massiivinen helpotus PSG-ottelun alla
- Igor Tudor selitti somehitiksi nousseen hetken: ”Poikani sanoi, että kaikki Kroatiassa nauravat minulle”
- Liam Rosenior pyytää pelaajiaan unohtamaan hälyn Chelsean ympärillä
- Valioliiga voi saada jopa seitsemän joukkuetta Mestarien liigaan
- José Mourinho murtui – koskettavat jäähyväiset Manchester Unitedin ja Chelsean ex-valmentajalle
- Liverpool ei pysynyt Brightonin vauhdissa